Seko mums

Dažādi

“Cenas” iedzīvotāji sūdzas par nedrošo ceļu līdz vilciena pieturai

skaties.lv

Ozolnieku novadā ciema “Cenas” iedzīvotāji, ik dienu riskē ar dzīvībām, ejot gar šosejas malu uz vilciena pieturvietu. Situācija drīz solās būt vēl riskantāka, jo atbildīgie nolēmuši slēgt tuvējo vilciena pieturvietu. Tas tikai nozīmē ka ceļš gar šoseju līdz nākotnē tuvākajai stacijai pagarināsies par astoņām reizēm, vēsta raidījums “Bez Tabu”.

“Cenas” ciema iedzīvotāji – gājēji un velosipēdisti aptuveni puskilometru spiesti pārvietoties gar šoseju P100 uz kuras ikdienā ir ļoti intensīva satiksme. Līdz stacijas pieturvietai nav izveidota ietve gājējiem un velosipēdistiem, tāpēc cilvēkiem jāsoļo vai nu gar ceļa malu vai jābrien dubļos, kupenās.

Bez Tabu

Ciema iedzīvotāja, Daiga stāsta, ka jau 10 gadus iedzīvotāji cīnās, lai izveido velobraucēju/gājēju ceļu. Māmiņām ar bērnu ratiņiem, invalīdiem un velosipēdistiem nekas cits neatliek kā pārvieties pa ceļa brauktuvi. “Ātrums liels, plūsma pamatīga, ceļā ar vienu joslu katrā virzienā ir šaurs – automašīnas vai nu apbrauc viņus, iebraucot pretējā joslā, vai aiztraucas gar plecu. Cietuši ir riteņbraucēji gan bez, gan ar letālām sekām. Cietis ir arī gājējs. Ja gājēji iet pa nomali, tur ir dubļi un sniegs ziemā,” saka Daiga.

“Zinu vienu, kuru notrieca. Viņš nāca kājām vēlu vakarā. Viņam pat atstarojošā veste bija. Pagalam cilvēks! Vēl vienu manu draugu notrieca. Viņš jauns puika, 30 gadu vecs, bet tagad ir invalīds,”

teic “Cenas” iedzīvotājs, Guntars.
Bez Tabu

Iedzīvotāji uztraucas, ka no 2022. gada, kad slēgs vilcienu pieturvietu “Cena”, nokļūšana līdz pieturvietai būs riskantāka, jo tuvākā stacija būs tikai Ozolniekos. Kā “Bez Tabu” vēsta, Cenas pieturu plāno slēgt, jo tās modernizēšana, pielāgošana, lai varētu piestāt jaunie elektrovilcieni, neesot ekonomiski lietderīga.

“Šā gada janvārī, kad satiksmes ministrs Tālis Linkaits tikās ar mūsu bijušo domes priekšsēdētāju Daini Liepiņu, lai runātu par “Cenas” stacijas slēgšanu, viņi runāja par šo alternatīvu – izveidot šo taku gar šoseju. Pagaidām mēs tiekam “baroti” ar solījumiem,”

skaidro “Cenas” iedzīvotāja, Daiga.
Bez Tabu

Savukārt Andris Ozoliņš, Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs skaidro: “Mēs redzam problēmas, kuras rada stacijas slēgšana. Mēs uzstājam, lai šīs problēmas tiktu risinātas. Jāizveido gājēju un velosipēdistu ceļi visā posmā līdz Ozolniekiem, kā arī jāgādā par autobusa nodrošinājumu no Ozolniekiem līdz “Cenas” ciemam. Ceram, ka Satiksmes ministrija ieklausīsies.”

Ozoliņš arī piebilst, ka pašvaldība nevar ieguldīt līdzekļus, lai izveidotu drošu infrastruktūru gar ceļu, kurš pieder valstij. Raidījums vēsta, ka Satiksmes ministrs Tālis Linkaits informē iedzīvotājus, ka par viņiem atbildīgie nav aizmirsuši un sola – kad valstij būs līdzekļi, varētu gājēju -velosipēdistu joslu pagarināt no Ozolnieku puses uz “Cenas” pusi. Vairāk uzzini, skatoties raidījuma “Bez Tabu” sižetā.

Avots: Bez Tabu

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top