Būs likuma grozījumi par “ceļu nodokļa” piemērošanu Latvijas iedzīvotājiem


Būs likuma grozījumi par  “ceļu nodokļa” piemērošanu Latvijas iedzīvotājiem

Transportlīdzekļa apkope un gatavība ceļam ir būtiska katram autovadītājam, tomēr lai piedalītos satiksmē, bieži nākas atvadīties no prāvām summām. Kā izrādās, ārvalstīs ne tikai transportlīdzekļu ekspluatācijas nodoklis, jeb “ceļu nodoklis” ir mazāks, bet arī tehniskās apskates izmaksas zemākas, un tā jāveic retāk.

Tā kā kaimiņvalstīs ceļu nodokļa likmes ir krietni vien zemākas nekā pašu mājās, latvieši, ilgi neprātojot, transportlīdzekļus bija pasākuši reģistrēt citās valstīs, piemēram, Igaunijā vai Lietuvā.

Tāpēc 2017.gada janvārī tika pieņemti grozījumi Ceļu satiksmes likumā un Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā. Grozījumi noteica, ka Latvijā deklarētām personām ārvalstīs reģistrētu auto, vadot Latvijas teritorijā, arī būs jāmaksā ekspluatācijas nodoklis. Atkarībā no tā, cik ilgu laiku auto tiek izmantots Latvijā, tiek aprēķināts nodokļa apmērs. Par vienu dienu jāmaksā desmit euro, mēnesī – 250 euro, par pusgadu 600 euro, bet gadā 1000 euro. Prāvā summa liek kurnēt daudziem, tomēr arī likums nepaliek atbildi parādā un paredz naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam par šo prasību neievērošanu no 150 līdz 400 euro.

Taču nu jau trīs gadus ilgusī kārtība drīzumā atkal varētu mainīties – šoreiz gan uz labo pusi. Šī gada februārī Eiropas Komisija (Komisija) nosūtīja Latvijai oficiālu paziņojumu, pieprasot grozīt diskriminējošās prasības par ārvalstīs reģistrētu transportlīdzekļu aplikšanu ar nodokļiem. Kā pamatoti norāda Komisija, Latvijas rīcība neatbilst Līgumā par Eiropas Savienības darbību (LESD) garantētajām ES pilsoņu brīvas pārvietošanās tiesībām. Eiropas Savienības pilsoņi bauda apjomīgu tiesību loku, kas tostarp nosaka, ka:

  • ikvienam ES pilsonim ir tiesības brīvi pārvietoties un dzīvot dalībvalstīs (LESD 21.pants);
  • ES nodrošina darba ņēmēju pārvietošanās brīvību (LESD 45.pants);
  • ikvienam ir tiesības veikt uzņēmējdarbību citā dalībvalstī (LESD 49.pants);
  • aizliegts noteikt pakalpojumu sniegšanas brīvības ierobežojumus dalībvalstu pilsoņiem (LESD 56.pants)
  • aizliegti visi kapitāla aprites ierobežojumi dalībvalstu starpā (LESD 63.pants).

Komisijas ieskatā, transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa piemērošana Latvijas iedzīvotājiem, kuri brauc ar ārvalstīs reģistrētu transportlīdzekli, ir diskriminējoša un netaisnīga. Tāpēc, Latvijai ir doti divi mēneši, lai grozītu transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa piemērošanu Latvijas iedzīvotājiem. Ja Latvija uzdoto mājasdarbu nepildīs vai to darīs kūtri, Komisija plāno nosūtīt argumentētu atzinumu atbildīgajām iestādēm Latvijā.

Avots: bdolaw.lv
guest
11 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Eriks
Eriks
1 year ago

Ari prasiba nodot Nr ja auto nelieto, jeb piemerot tam nodokli pat par nelietosanu, ja Nr nav nodoti, ir diskrimenejosa un parkapj kaut vai nevainiguma prezumpcijas principu, padarot par vainigu, kam jamaksa, to kas auto dazadu iemeslu del nav lietojis. Iepriekseja kartiba vismaz bija daudz maz pienemama, kad maksaji tikai par to gadu, kad gaji Teh Apskati, lai varetu piedalities satiksme. Bet ja to neej, tad jau nav nekada pamata pieprasit maksu, kas drizak izskatas pec izspiesanas, vai reketa, izmantojot varu un dienesta stavokli, kas nu absoluti nav pienemami. Ir dazadi iemesli, kapec cilvekam nav iespeju aizbraukt lidz tam CSDD, lai tos Nr nodotu, kaut vai, ja vinam ir, piem, kemperis, kurs atrodas arvalstis, utt, vai lauku rajona, no kura ari noklusana lidz CSDD ir vesela epopeja, kuras merkis, ka izskatas, ari ir ar aprekinu, ka to nedaris un vares izspiest naudu, kas ir vairak ka zemiski, cik talu var nolaisties pie varas tikusie kare no mums savakt naudu. Lidz ar to si norma ari butu atcelama, jo ari ierobezo visas minetas ES tiesibas, kaut vai uz parvietosanas brivibu, utml. Jo, man, vai jebkuram citam, ja, piem, dzivoju brivi Spanija, un auto nelietoju, tad, ko, braukt uz “templi” CSDD izlugties klerkus un nodot tiem Nr, lai nemaksat nepamatotu nodokli, un, ja sagribesu braukt ar auto, tad atkal celot uz LV lai panetu Nr? Pilniga nirgasanas par tautu.? Un ne mazaka nelietiba ir attieciba uz auto norakstisanu. Kada dala kuram pie varas tikusam izdzimtenim, ko un ka es darisu ar SAVU auto pec ta ekspluatacijas pabeigsanas, vai atstasu pagalma ka pieminekli un atminas, uz ko lukoties, jeb sadalisu pa sastavdalam un no blekiem uzklasu skunitim jumtu, vai tml. Ka tie var atlauties sev uzurpet tiesibas noteikt ko katrs drikstes darit ar savu ipasumu? Ta jau ir jebkadu tiesibu parkapsana, uz ko iziet pie varas tikusie, iedomajoties, ka tiem drikst visu, ari ar nelikumigiem lemumiem lobet sev patikamus metala pienemsanas kantorisus, nosakot, ka tikai tur var auto likvidet.

Krists
Krists
1 year ago

Na Jums pidrilas..mazie ķeizari tautu dēli

Sss
Sss
1 year ago

Te nekas nav teikts, ka tiks samazināti nodokļi Latvijā reģistrētiem auto

Jānis
Jānis
1 year ago
Reply to  Sss

Tagad varēs mierīgi ieripot LT un pārreģistrēt auto. Ceļu nodokļa nav, TA reizi divos gados. Ja nemaldos TA kopā maksāja ap 20e. Ātri vien nāksies valdībai domāt kā samazināt nodokļus, jo LV reģistrēto transportlīdzekļu daudzums noteikti samazināsies, it īpaši Lietuvas pierobežā.

Haha
Haha
1 year ago

Piegrieza skābekli 🙃

Artis.
Artis.
1 year ago

Firmām lietderības koeficients izlīdzināts no svētdienas braucējiem .solidaritāte kā ar oligarhiem .

Eriks
Eriks
1 year ago

Bet, ņemot vērā kā izdzimteņi klusē, kā sū… būtu norijuši.., tfu, kā ūdeni, vai, nezinu ko vēl…, mutē ieņēmuši…, tad pamatotas aizdomas, ka ko perina, kā parasti, PRET mums visiem, lai pēc tradīcijas mums visiem IERIEBTU, APLAUPĪTU kādā citā veidā.., jo tie bez tā taču, kā izskatās, nevar…, gandrīz vai totalizatoru var rīkot ar 100 % garantiju uzvarēt…, ka tieši tā arī būs…, ko?

Janka
Janka
1 year ago
Reply to  Eriks

Kriminālā valstī krimināli likumi ko pieņem kriminālās urīngalvas kam smadzeņu vietā urīns 😂😂😂

Leo
Leo
1 year ago

Kaut būtu kāds pastāstījis tai komisijai par vinjetem b-kategorijas autiņiem kā otro nodokļi un sodiem 500 eur apmērā

Ivars LB
Ivars LB
1 year ago

Divi mēneši jau garām, vai kaut kas ir mainījies?

Di
Di
1 year ago

Izskatās, ka nekā 🤦‍♀️

Citi šobrīd lasa: