Brocēnos komandanstundā ar 1500 eiro sodīts vīrietis neplāno ievērot ierobežojumus un vilkt maskas


Brocēnos komandanstundā ar 1500 eiro sodīts vīrietis neplāno ievērot ierobežojumus un vilkt maskas

Brocēnos aizvadītajās brīvdienās komandantstundas laikā ar 1500 eiro sodīts kāds vīrietis, kurš neievēroja komandantstundu, nepakļāvās likumsargu prasībām, taču tik un tā neizprata savas rīcības prettiesisko raksturu un nepiekrita valdības pieņemtajiem lēmumiem par Covid-19 ierobežojošo pasākumu ieviešanu, apgalvojot, ka turpinās tos neievērot, informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē.

Tajā skaitā 8.janvārī, ap plkst. 23.30, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas patrulējot Brocēnos pamanīja vīrietis, kurš uzvedās izaicinoši un pārkāpa prasību atrasties savā dzīvesvietā. Piebraucot pie vīrieša, viņš sāka skriet un turpināja uzvesties izaicinoši, kliedza un izteica aizskarošas piezīmes. Valsts policijas amatpersona izlēma izkāpt no dienesta transportlīdzekļa un panākt vīrieti ar kājām.

Policists Brocēnos mājsēdes laikā sastaptajam vīrietim vairākas reizes izteica prasību apstāties, pārtraukt izvairīties un pienākt, lai noskaidrotu viņa personību un iemeslus, kāpēc viņš neievēro prasību nakts laikā atrasties mājās, taču vīrietis ignorēja Valsts policijas amatpersonas likumīgās prasības un izkliedza, ka viņš šos ierobežojošos pasākumus neatzīst, noteikumus atrasties dzīvesvietā nepildīs un uzskata, ka arī mutes aizsegs neesot jālieto. Centieni panākt un apturēt vīrieti turpinājās vēl kādu laiku līdz tika piesaistīta vēl viena ekipāža un vīrietis tika aizturēts.

No Brocēnos aizturētā vīrieša tika paņemts paskaidrojums, kurā redzams, ka vīrietis nav izpratis savas rīcības prettiesisko raksturu, tā nepiekrīt valdības pieņemtajiem lēmumiem par Covid-19 ierobežojošo pasākumu ieviešanu un apgalvo, ka turpinās tos neievērot, tādā veidā izrādot klaju necieņu pret valsts pārvaldi un klaji ignorē likumos un normatīvajos aktos noteiktos pienākumus, norāda policijā. Vīrietis  bijis arī alkoholisko dzērienu ietekmē. Viņam piemēroti divi sodi – 500 eiro sods par amatpersonas likumīgo prasību nepildīšanu un 1000 eiro naudas sods – par ārkārtējās situācijas laikā noteikto prasību neievērošanu.

Tikmēr 8.janvārī, plkst. 23.45 Talsu novadā sieviete pārvietojās ar automašīnu “BMW”. Noskaidrots, ka viņa braukusi no mājām uz degvielas uzpildes staciju nopirkt savam dēlam hotdogu. Sievietei tika uzlikts sods – 100 eiro. Savukārt 9.janvārī, ap plkst. 01.30 Talsu novadā, Abavas pagastā divas personas atradās ārpus savām dzīvesvietām un  pie paziņas lietoja alkoholiskos dzērienus. Par šo pārkāpumu abām personām tika uzlikts 300 eiro administratīvais sods.

Bija arī gadījumi, kad, uzklausot personas, tika veiktas profilaktiska rakstura pārrunas. 9.janvārī pusnaktī Talsu novadā Dižstendē autobusu pieturā tika sastapta sieviete ar savu meitu, kuras bija nokavējušas autobusu, kā rezultātā abas ar kājām devās mājās. Personas tika nogādātas mājās un ar viņām veiktas profilaktiskas pārrunas. Tāpat 9.janvārī, ap plkst. 04.00, apturēts maizi pārvadājošs transportlīdzeklis, kura vadītājs uzrādīja pavadzīmi un paskaidroja – vadība esot norādījusi, ka pašapliecinājuma vietā der arī šāda veida dokuments. Ar viņu veiktas pārrunas un izsniegta pašapliecinājuma veidlapa, lai tā tiktu aizpildīta.

Tikmēr 9.janvārī, ap plkst. 01.45, Liepājā, Oskara Kalpaka ielā ārpus mājām naktī sastapts vīrietis, kurš tādējādi pārkāpa aizliegumu pārvietoties laikā no plkst. 22.00- 05.00. Vīrietim tika piemērots 100 eiro naudas sods. Ņemot vērā to, ka vīrietis dzīvo turpat netālu no vietas, kur viņu apturēja, varētu domāt, ka viņš pēc soda saņemšanas dosies mājās, taču pēc aptuveni pusotras stundas vīrietis tika apturēts Liepājā, Baseina ielā. Vīrietim tika uzlikts 200 eiro liels naudas sods. Arī 10.janvārī, plkst. 03.00 šis pats vīrietis apturēts Liepājā, Raiņa ielā un arī šajā reizē viņam tika uzlikts sods 100 eiro apmērā. Vīrietis ir zinājis, ka ir jāatrodas nakts laikā mājās un nav pirmā reize, kad viņš šos noteikumus ignorē. Šogad par šāda veida pārkāpumiem viņš kopumā ir apturēts jau sešas reizes.

Savukārt 9.janvārī, ap plkst. 03.00 ,Ventspilī, Arāju ielā tika apturēta automašīna “Jeep”, kurā atradās trīs personas, kuras tādējādi neievēroja pulcēšanās ierobežojumus un pārkāpa aizliegumu pārvietoties laikā no plkst. 22.00-05.00. Vīrieši nelietoja arī mutes un deguna aizsegus. Viņi policistiem paskaidroja, ka devās uz savām dzīvesvietām no makšķerēšanas. Vīriešiem tika piemēroti katram 50 eiro naudas sodi par pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu un 100 eiro – par mājsēdes neievēršanu.

Avots: apollo.lv

3
Izsaki savas domas...

avatar
3
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2
jupisUldis
Newest Oldest Most Voted
Uldis
Guest
Uldis

Laba peļņa valstīj! Tikait lielās burbuļgalvas nesaprot paši ,kā tas var uzlabot situāciju. Nu visi oficiāli ir iesēdināti savos būros, kara laikā pat taā nebija!

Uldis
Guest
Uldis

Medicīnu valstī Sa%*#%i līdz kliņķim tagad kunkst un šantažē pašas pavalsts iemītniekus!

jupis
Guest
jupis

Pareizi,nav ko tiem baroniem līzt bez ziepēm

Citi šobrīd lasa: