Seko mums

CSNg

Brīvdienas uz Latvijas autoceļiem; pārskats un komentāri

Aizvadītajās brīvdienās, 5. un 6. oktobrī, valstī kopumā reģistrēti 145 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 19 cilvēki.

Vairāki nozīmīgi ceļu satiksmes negadījumi reģistrēti gan Rīgā, gan ārpus tās, bet, par laimi, šajās brīvdienās uz Latvijas autoceļiem nav reģistrēts neviens bojāgājušais.

Sestdiena Rīgā iesākās ar vairākām avārijām. Viena no tām notika Ziepniekkalnā, Ģimnastikas un Vaiņodes ielas krustojumā. Šajā negadījumā tika sabojātas divas automašīnas. Notikušā apstākļi nav skaidri zināmi, bet redzētais vairākiem aculieciniekiem izraisījis izbrīnu, mudinot jautāt: “Kā tas varēja notikt?”. Lai vai kā, šis negadījums izmainīja daudzu šoferu rīta plānus, jo notikuma vietā tika bloķēta viena ielas josla, tādējādi apgrūtinot kopējo automašīnu plūsmu.

Sestdienas rītā pirms pulksten 10.00 Rīgā, Augusta Deglava un Nīcgales ielas krustojumā, notika vēl viena avārija, kuras apstākļi tika iemūžināti kāda negadījumā neiesaistīta autobraucēja video reģistratorā. Redzams, ka pretī braucošā vieglā automašīna, nezināmu iemeslu dēļ šķērsojot krustojumu pie aizliedzošā luksofora signāla, saduras ar automašīnu, kas tobrīd no labās puses iebraukusi krustojumā. Aculiecinieks vēsta, ka vieglajā auto atradušies trīs cilvēki, kas pēc sadursmes pašu spēkiem izkļuvuši no auto.

View this post on Instagram

Šodien, Deglava un Nicgales krustojums.

A post shared by dtp_latvia (@sadursme) on

Sestdien daudzi autovadītāji, kas bija izlēmuši doties apskatīt rudenīgo Siguldu, bija spiesti nīkt garā automašīnu rindā. Atgādināsim, ka uz Vidzemes šosejas (A2)  posmā no Garkalnes līdz Sēnītei  joprojām norisinās ceļa remontdarbi, kas apgrūtina braukšanas apstākļus. Šajās brīvdienās ceļa posmu līdz Siguldai apgrūtināja vēl pāris neparedzēti šķēršļi.

Bagātīgo mašīnu plūsmu virzienā uz Siguldu teju apstādināja četru automašīnu sadursme netālu no Sēnītes. Spriežot pēc tā, ka automašīnas bija ietriekušās viena otrai aizmugurē, sadursmes iemesls, visdrīzāk, bijusi neuzmanība un distances neievērošana. Kā ziņoja aculiecinieks, sastrēgums šīs avārijas dēļ sāka veidoties jau pie Garkalnes virzienā uz Siguldu.

Svētdiena uz Latvijas autoceļiem bija daudz mierīgāka un reģistrēto avāriju skaits nesasniedza simtu. Viena no svētdienas neizprotamākām avārijām notika Tukumā.

Brīvības laukumā uz ceļa posma, kurā noteikts braukšanas ātrums 30 km/h, kāds vieglā automašīnas šoferis nezināmu iemeslu dēļ līkumā ietriecās kokā. Notikušā apstākļi nav zināmi. Redzams, ka pēc sadursmes autovadītājam bijusi nepieciešama mediķu palīdzība.

Kopumā brīvdienās par dažādiem pārkāpumiem sastādīti 1202 administratīvo pārkāpumu protokoli. 571 protokols sastādīts par ātruma pārsniegšanu. Abās dienās tika pieķerts vienāds skaits šoferu reibumā – gan sestdien, gan svētdien auto alkohola reibumā vadījuši 17 cilvēki, kopumā nedēļas nogalē – 34.

avatar

Jaunākais

To Top