Brīdina par apledojušiem ceļiem un aicina nomainī riepas


Brīdina par apledojušiem ceļiem un aicina nomainī riepas
DĀVIS ŪLANDS, F64

Meteorologi prognozē, ka tuvākajā nedēļā atsevišķos reģionos naktīs gaisa temperatūra var pazemināties līdz un zem nulles. Tāpēc no rītiem atsevišķos posmos autoceļi var kļūt slideni, norāda VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

LVC atgādina, ka iestājoties starpsezonai raksturīgiem laika apstākļiem un naktīs vietām temperatūrai pazeminoties zem nulles uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot vai darbojoties ar stūri un pedāļiem. Redzamību var apgrūtināt arī migla.

LVC aicina mainīgos laikaapstākļos autobraucējus būt īpaši piesardzīgiem, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošam transportlīdzeklim, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu.

Autovadītājiem ir jārēķinās ar to, ka braukšanas apstākļi var būt apgrūtināti, bet ceļa virsmas stāvoklis var mainīties negaidīti un strauji. Īpaša piesardzība jāievēro rīta stundās, jo uz ceļiem, uz tiltiem, pie ūdenstilpnēm, ceļa pārvadiem un brauktuvēm, ko ieskauj meži, melnā ledus varbūtība pieaug.

Lai arī autotransportam ar ziemas riepām obligāti ir jābūt aprīkotam no 1. decembra, tomēr, ņemot vērā nākamās nedēļas meteoroloģisko prognozi, LVC aicina to veikt jau iespējami drīz, negaidot likumā noteikto datumu.

Kopš 1. novembra valsts autoceļu tīklā ir sākusies ziemas uzturēšanas sezona, kuras laikā ceļu dienesti visu diennakti īpaši uzmanīgi seko līdzi laikapstākļiem un ceļa stāvoklim un atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem veic pasākumus braukšanas apstākļu uzlabošanai: brauktuves tiek kaisītas ar pretslīdes materiāliem, rievotas vai tīrītas no sniega. Nepieciešamības gadījumā tiek veikta arī preventīvā kaisīšana.

Publicitātes foto
Avots: Latvijas Valsts ceļi

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

1
Izsaki savas domas...

avatar
1
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1
muziho
Newest Oldest Most Voted
muziho
Guest
muziho
Citi šobrīd lasa: