Seko mums

Jaunumi

Brasas tilta plāns un kad tas būs gatavs pilnvērtīgai satiksmei (video)

Brasas tilts jau ilgstoši ir nepilnīgā stāvoklī- viena tilta puse ir izmantojama, kamēr otra pilnīgi izārdīta, taču būvdarbi nav novērojami. Tiek atkārtoti pacelts jautājums, kad tas būs gatavs braukšanai abos virzienos.

Raidījumā Bez Tabu tika skaidrots, ka patlaban satiksme civilajiem transportlīdzekļiem atļauta tikai virzienā no centra, savukārt sabiedriskais transports kursē gan no, gan uz Mežaparku. Kamēr tramvaja sliežu ceļu ik pa laikam izmanto arī operatīvais transports, gājējiem pārvietošanās pa Brasas pārvadu ir slēgta pilnībā, taču ir arī novērota gājēju neiecietība un pārvietošanās pār to jebkurā gadījumā.

Zem tilta viss notiek neaizskarti, kā arī satiksme netiek ierobežota, vienīgās atšķirības var novērot virs gājēju celiņa – tur ir izveidots jumtiņš, lai uz gājēju galvām nekristu betona gabali, kas atdalās no tilta konstrukcijas. 

Brasas tilta remonts tika sākts šī gada aprīļa beigās un tā rezultātā ikdienišķā satiksmē parādījās pamatīgi sastrēgumi. Pēc divām nedēļām būvdarbus nācās apturēt, jo pie tilta zem bruģa tika atklāti cilvēku kauli. Bruģis tur esot atradies pamatīgi ilgi, tādēļ bija jānoskaidro, no kurienes un kā kauli tur nonākuši. Šo iemeslu dēļ tika uz laiku apturēta tramvaju satiksme pār Brasas tiltu. Aizliegums atcēlās neilgi pēc tam.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante norāda, ka tā tikai varētu šķist, ka darbi ir apstājušies un nekas jauns netiek darīts, taču pēc viņas teiktā, darbi rit pilnā sparā. Tos nevar ikdienā ievērot, jo šajā brīdī tie ir birokrātiskas dabas darbi, nevis fiziski.

Ir paredzēts, ka trīs nedēļu laikā darbi tiks pilnīgi atsākti, lai izbūvētu sliežu šķērsošanās vietu zem pārvada un satiksme būs iespējama abos virzienos. Kur šī vieta atradīsies vēl nav zināma.

Tramvaji tikmēr turpinās kursēt pa Brasas tiltu, ko būvnieki paralēli ieziemos, lai pavasarī varētu tikt atsākti būvdarbi, kurus pilnībā paredzēts pabeigt 2023.gadā.  

Avots: tvnet.lv

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākais

To Top