Bijušais auto īpašnieks pēc diviem gadiem saņem soda kvītis par jaunā īpašnieka grēkiem


Bijušais auto īpašnieks pēc diviem gadiem saņem soda kvītis par jaunā īpašnieka grēkiem
foto: skaties.lv

Autovadītājs, Jānis pirms diviem gadiem atstāja savu automašīnu kā pirmo iemaksu auto tirgotājiem. Šogad Jānis saņēmis soda kvītis no Dānijas un Vācijas, kur bijis jaunais auto īpašnieks, vēsta raidījums “Bez Tab

Jānis maijā saņēma soda kvīti no Dānijas par automašīnas novietošanu nelielā Kopenhāgenas piepilsētā. Soda lielums – 105 eiro, kas pakāpeniski palielinājās. Bijušais auto īpašnieks ar iesniegumu vērsies gan Valsts policijas Valmieras iecirknī, gan pie CSDD. Apstiprināts, ka sistēmā redzams – Jānis vairs neesot spēkrata īpašnieks. Jānis dāņiem nosūtijs dokumentus un jau licies, ka situācija nokārtota, taču viss nav tik vienkārši. S

Ekrānuzņēmums, Bez Tabu

Jānis stāsta, ka saņemtajā sodā norādīta iepriekšējās automašīnas reģistrācijas numurzīme. Tad sods bijis 20 eiro, tas pakāpeniski pieauga. “Man ir jāalgo tulks, lai iztulkotu saņemto sodu, tad jāraksta atbilde, kas atkal jātulko. Kāpēc man tas ir jādara? Kāpēc CSDD trešajām personām sniedz informāciju par mani, ja vairs neesmu automašīnas īpašnieks?”, neizpratnē jautā Jānis.

Ekrānuzņēmums, Bez Tabu

Pēc Bez Tabu iesaistīšanās Ceļu satiksmes drošības direkcijas darbinieki ir sazinājušies ar Vācijas kolēģiem un Jāņa sniegtā informācija liecina, ka arī šis sods ir atcelts.

“Vācijas puse ir nenoteiktā kārtībā paprasīju informāciju, kas ir transportlīdzekļa īpašnieks. Mūsu reģistrā var redzēt, ka transportlīdzeklis ir pārdots Lietuvas pilsonim. Neprecīzi pieprasīta informācija no CSDD reģistra. Piemēram, paprasa, kāds tev ir vārds, bet nepavaicā uzvārdu, personas kodu. Sniegta tā informācija, ko Vācijas puse prasījusi,”

skaidro Ieva Bērziņa, CSDD pārstāve.

Kā raidījums vēsta, Latvijas auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs šo gadījumu sauc par īpatnēju. ”Tas ir tas pats, ja kādai mašīnai noņemtu numurzīmes un pieliktu savai mašīnai,”. Jaunais automašīnas īpašnieks transportlīdzekli pēc iegādes tā arī nav reģistrējis. Vairāk skaties raidījums “Bez Tabu” sižetā.

Avots: skaties.lv/Bez Tabu

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: