Balvos “spoks” lec virsū automašīnām un skrien pakaļ ar mietu


Balvos “spoks” lec virsū automašīnām un skrien pakaļ ar mietu
Bez Tabu

Balvos, uzklūpot garāmbraucošām automašīnām un biedējot gājējus, uzdarbojas jaunieši tērpjoties ērma maskā. Balvu pašvaldības policisti pilsētas ielās dežūrē pat pēc darba laika, lai notvertu huligānus, vēsta raidījums “Bez Tabu”.

Balvu pilsētas iedzīvotājs stāsta, ka redzējis pilsētas nomalē, tā saucamo spoku: “Es braucu mašīnā, viņš lēca uz mašīnas. Gāja pa ietvi diezgan mierīgi un tad lēca virsū. Vēl vienam cilvēkam bija izlēcis priekšā uz ceļa tā, ka sabremzējās, mašīnu sanesa, nezināja, ko darīt ar šo visu pasākumu. Pazīstama bija skrējusi, sportojusi. Skrienot ieraudzīja, ka [spoks] sēž. Viņš uz viņu paskatījās, paņēma mietu un sāka skriet pakaļ,” tā Balvu iedzīvotājs.

Raidījums vēsta, ka visbiežāk baltais ērms biedējot Brīvības ielā, ko sportiskām aktivitātēm iecienījuši skrējēji, nūjotāji un velosipēdisti. Ziņotājs stāsta, ka zem baltā auduma slēpjoties dažādi cilvēki, jaunieši. Viņi esot redzēti, satiekoties baros Brīvības ielas tuvumā, braucot ar motorolleriem. Iedzīvotājs teic, ka redzējis kompāniju ar trim motorolleriem un kvadraciklu. Viens jaunietis tiekot ietērpts spoka tērpā, tikmēr pārējie no malas vērojot, kā viņš klīst pa ielu un biedē iedzīvotājus. Pēc nedarbu sastrādāšanas visi ņemot kājas pār pleciem, pazūdot degradētās teritorijās, kādā no daudzajām šķērsielām.

Ekrānuzņēmums, Bez Tabu

No iedzīvotājiem pirmoreiz par spoku nedarbiem policisti uzzinājuši oktobra sākumā, kad baltā tērpies, visdrīzāk, jaunietis pārbiedējis nepilngadīgu skrējēju. Kārtībsargi uzrunājuši jauniešu kompānijas ar motorolleriem, bet neviens nav atzinies nebēdnībās, kā arī nav sniedzis noderīgu informāciju.

Es šajā pilsētā strādāju jau ļoti sen, bet kas šāds ir pirmoreiz. Mēs, pašvaldības policisti, uzreiz reaģējām. Mēs esam izmainījuši patrulēšanas maršrutu. Gan darba, gan arī brīvajā laikā mēģinām atrast spoku. Mums arī gribas zināt, kas slēpjas zem šīs maskas, tāpēc strādājam!

Rita Kravale, Balvu pašvaldības policijas priekšniece.

Balvos nejauši sastapta pusaudze Līna stāsta, ka klīšana spoka tērpā naksnīgajos Balvos, iespējams, ir kāda trendīga sociālo tīklu izpausme, ko pati arī iecerējusi izveikt. Viņa gan stāsta, ka tā neparedz uzklupšanu iedzīvotājiem. Balvu galvenā pašvaldības policijas priekšniece Kravale gan uzsver, ka iedzīvotāju biedēšana robežojas ar huligānismu, kas ir sodāms.

Avots: skaties.lv/Bez Tabu

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: