Baltinavā policisti notver marihuānas audzētāju


Baltinavā policisti notver marihuānas audzētāju

2021.gada 23.jūlijā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Balvu iecirkņa likumsargi, operatīvo pasākumu rezultātā, aizturēja 1991.gadā dzimušu vīrieti, kura dzīvesvietā tika atrasta marihuānu un nelikumīgi uzglabāts šaujamierocis. Izmeklēšana turpinās.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Balvu iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieki savā rīcībā bija ieguvuši informāciju par personu, kura, iespējams, savā īpašumā nelikumīgi audzē un uzglabā marihuānu. Par doto faktu nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess, kura ietvaros 2021.gada 23.jūlijā, Balvu novadā, Baltinavas pagastā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Balvu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas aizturēja 1991.gadā dzimušu vīrieti.

Kratīšanas laikā, personas dzīvesvietā, tika izņemti marihuānas augiem līdzīgi stādi, kuri tika audzēti gan brīvā dabā, gan siltumnīcā. Kopumā kratīšanas laikā tika izņemti aptuveni 2000 grami izžāvētas marihuānas, 21 augošs marihuānas stāds, 20 izkaltētu marihuānas stādu, kā arī nelikumīgi uzglabāts šaujamierocis.

Pašlaik policija turpina izmeklēšanu, lai noteiktu precīzu konfiscēto vielu daudzumu un sastāvu – nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, savukārt personai par minētajiem likumpārkāpumiem draud kriminālatbildība pēc Krimināllikuma 256.panta 1.daļas – par narkotiskās vai psihotropās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu — ar ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Kā arī pēc Krimināllikuma 253.panta 1.daļas – Par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt —ar ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Citi šobrīd lasa: