Seko mums

Dažādi

Autovadītāju apmētā ar ēdienu paliekām, protestējot pret novietotu automašīnu

Ekrānuzņēmums, Bez Tabu

Rīgas centra iedzīvotāja Elīna regulāri saskaras ar autostāvvietu trūkumu, tāpēc automašīnu pa nakti novieto blakus mājas pagalmā. Mājas iemītnieki par to iebilst, to dažādi parādot autovadītājai, vēsta raidījums “Bez Tabu”.

Mājas iedzīvotāji zīmītē rakstījuši, ka stāvvieta pagalmā atvēlēta tikai vietējo iedzīvotāju automašīnām, kaut arī teritorijā nav uzstādīta neviena ceļa zīme, kas liegtu blakus māju iemītniekiem automašīnas atstāt iekšpagalma brīvajās stāvvietās.

Ekrānuzņēmums, Bez Tabu

Kā raidījums vēsta, vienīgās norādes par to, kam stāvvieta paredzēta nodrošinājuši paši iedzīvotāji. Kā viens no piemēriem ir uz ēkas sienas pašrocīgi uzrakstīta ziņa, ka mašīnu pagalmā drīkst atstāt tikai Tallinas 66 nama iemītnieki.

“Arī pa logiem ir bļauts, man ir uzmesta zemene un gurķis, kad es eju garām mājai. Met arī citus ēdienu atkritumus,”

saka Elīna.

Ēkas iedzīvotāji arī paši uzzīmējuši ceļa horizontālos apzīmējumus, tādējādi tur kur vieta ir diviem automobiļiem, nu vieta ir trīs spēkratiem. Toms Sadovskis, Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis, atgādina, ka tādas patvaļīgi ir aizliegts krāsot. Par to ir paredzēta arī administratīvā atbildība. Tāpat apmētāšana ar ēdienu paliekām var tikt uzskatīta par huligānismu. Toms Sadovskis uzsver: “Ja stāvvieta ir publiski pieejama, to drīkst izmantot ikviens.”

Krists Leiškalns, “Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis skaidro, ka līdz šim neesot saņemta informācija par nepieciešamību sasaukt sapulci, lai lemtu ar iespējām stāvvietu padarīt pieejamu tikai konkrētas mājas iedzīvotājiem. Vairāk uzzini, skatoties raidījuma “Bez Tabu” sižetu.

Avots: sadursme.lv/Bez Tabu

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

4
Izsaki savas domas...

avatar
3
1
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4
VvvVIgorsTante
Newest Oldest Most Voted
Tante
Guest
Tante

Tā mazliet dīvaini gan sanāk, ja man par savu pagalmu jāmaksā zemes nodoklis un kaimiņš tur kakina savu dinozauru.

Igors
Guest
Igors

Nu tad uzliec zīmi atbilstošu likumam.

V
Guest
V

Cik dīvainam ir jabūt cilvēkam lai nesaprastu?

Vvv
Guest
Vvv

Agrāk nekur nebija zīmju, jo visi saprata, ka svešā pagalmā mašīnu atstāt nedrīkst, tā ir privāta teritorija. Pie tam konkrētā pagalmā vispār nav stāvvietas, sižetā nekur neparādījās zīme ar burtu P. Izskatās, ka tur ir iebrauktuve lai smagais auto varētu savākt atkritumu konteinerus un apgriezties.


Jaunākās

To Top