Autovadītājs traucas ar ātrumu 156km/h un cenšas iedot policistam 100 eiro kukuli


Autovadītājs traucas ar ātrumu 156km/h un cenšas iedot policistam 100 eiro kukuli

Otrdien, 15. jūnijā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa amatpersonai kāds autovadītājs deva 100 eiro, lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma procesa sākšanas par atļautā maksimālā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.

15. jūnijā Jaunjelgavas novada Sērenes pagastā uz ceļa Bauska – Aizkraukle par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu tika apturēta automašīna „Volvo”, kuru vadīja 1982. gadā dzimis vīrietis. Viņš brauca ar ātrumu 156 km/h ārpus apdzīvotas vietas, kur atļautais maksimālais braukšanas ātrums ir 90 km/h.

Cenšoties izvairīties no administratīvā pārkāpuma protokola noformēšanas un transportlīdzekļa vadīšanas tiesību zaudēšanas par atļautā maksimālā braukšanas ātruma pārsniegšanu, vīrietis deva policistiem 100 eiro kukuli. Par minēto faktu pret autovadītāju tika uzsākts kriminālprocess par kukuļa došanu valsts amatpersonām, kā arī sākts administratīvā pārkāpuma process par atļautā maksimālā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk par 60km/h ir paredzēts 360 – 480 eiro liels naudas sods, kā arī transportlīdzekļa vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz 6 mēnešiem.

Likumsargi atgādina, ka atbilstoši Krimināllikuma 323. panta pirmajai daļai, par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Tāpat policija uzsver, ka uzskats, ka neliela ātruma pārsniegšana nenodara neko ļaunu, ir maldinošs, jo arī ātruma pārsniegšana par 10 līdz 20 km/h bieži vien var būt nāvējoša ne tikai pašam transportlīdzekļa vadītājam, bet arī citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Avots: vp.gov.lv

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: