Seko mums

Dažādi

Autovadītājs par iebraukšanu Jūrmalā bez caurlaides tiks sodīts ar 7000 eiro

Jau no 1996. gada, iebraucot Jūrmalā, jāmaksā par caurlaidi. Trešo gadu videotehniskās ierīces fiksē autovadītājus, kas iebrauc pilsētā, tostarp tos, kas par caurlaidi šī brīža noteiktos 2 eiro nesamaksā. Šajā vasaras sezonā par iebraukšanu pilsētā nav samaksāts aptuveni 60 tūkstoš reižu.

Lai arī skaitlis ir milzīgs, Jūrmalas pašvaldības policijas pārstāvis atzīst, ka situācija uzlabojas, jo, piemēram, 2017. gada vasaras sezonā autovadītāji 270 tūkstoš reižu iebrauca pilsētā, nesamaksājot par caurlaidi.

Nemaksātāji nepaliek nesodīti un par iebraukšanu pilsētā bez caurlaides pienākas 50 eiro liela soda nauda. Jūrmalas policijas pārstāvis atklāj, ka šosezon viena persona ar privāto auto iebraukusi pilsētā, nesamaksājot par caurlaidi, 140 reizes, līdz ar to viņa soda apmērs sasniedz 7000 eiro.

Pēc soda aprēķina autovadītajam tas jāsamaksā mēneša laikā. Ja tas netiek darīts, policija sūta brīdinājumu. Ja arī brīdinājums tiek ignorēts, lieta tiek nodota tiesā. Arī paši autovadītāji aktīvi iestājas pret soda naudu un šobrīd tiesā izskatīšanā no autovadītāju puses iesniegtas 1700 lietas.

Likumsargs atzīst, ka pirms soda rēķina izrakstīšanas katrs gadījums tiek rūpīgi izskatīts, jo nereti gadās tā, ka autovadītājs, veicot maksājumu, nekorekti ievada auto numura zīmi. Šādās reizēs autovadītājam soda nauda nav jāmaksā.

Avots: 900 sekundes
avatar

Jaunākais

To Top