Seko mums

Latvijā

Autovadītāji regulāri izgāž privātmāju žogus, taču dome satiksmes uzlabojumus nesola

Carnikavas pusē Siguļu iedzīvotāji vāc parakstus ar cerību, ka kāds no domes locekļiem izdzirdēs sūdzību par ātruma pārkāpējiem Dzirnupes ielā. Par spīti zīmēm ar norādītu ātruma ierobežojumu, daudzi izvēlas tās ignorēt un traukties pa šauro ielu, apdraudot gan gājējus, gan iedzīvotāju īpašumus.

Kāds privātmājas īpašnieks stāsta, ka regulāri Dzirnupes ielas iedzīvotāju žogus taranē autovadītāji. Šoferiem regulāri gadās izraisīt avārijas ceļa šaurākajos posmos. Sadursmes ar žogiem pēc iedzīvotāju domām ir skaidrojamas kā nesakārtotas infrastruktūras sekas.

Problēma ir, ka mēs par šo ielu cīnāmies jau gadiem. Mēģinājām vākt parakstus. Bija, ja nekļūdos, tuvu 200 parakstiem, lai ierobežojumus kaut kādus saliek, ātruma vaļņus vai kaut ko. Un šī ir jau otrā reize, stāsta privātmājas īpašnieks.

Iedzīvotāji uzskata, ka vienīgais veids, kā šoferus piespiest nepārsniegt ātruma ierobežojumu trīsdesmit kilometru stundā, ir ieviest vairākus ātruma vaļņus jeb gulošos policistus. Carnikavas dome stāsta, ka tas nav iespējams.

“Tehnisko projektu mēs bijām šajā ielā arī izplānojuši, tieši ielas šaurākajā posmā izbūvēt sešus ātruma vaļņus, jo šajā posmā privātīpašumi bija blīvi klāt ielas daļai, līdz ar to nepieciešams samazināt braukšanas ātrumu. Mums “Latvijas Valsts ceļi” nesaskaņoja šādu ieceri. Jo šī iela ir ar augstu satiksmes intensitāti, vairāk nekā 1000 automašīnu diennaktī, principā šī ir maģistrālā iela,” skaidro Carnikavas komunālservisa direktors Gunārs Dzenis.

Gunārs skaidro, ka arī fotoradarus pašvaldībai nav tiesības izvietot. Atliekot vien aicināt automašīnu vadītājus ievērot ceļa zīmes un cerēt, ka likumsargi Dzirnupes ielā patrulēs biežāk, nekā ierasts.

Avots: skaties.lv/Degpunktā

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top