Autovadītāji neievēro sarkano luksoforu posmā starp Turaidu un Siguldu (video)


Autovadītāji neievēro sarkano luksoforu posmā starp Turaidu un Siguldu (video)

Starp Turaidu un Siguldu palielinās luksoforu skaits; aicinām autovadītājus nebraukt pie sarkanā luksofora signāla un raitākai satiksmei izmantot citus marŔrutus

No Å”odienas bÅ«vdarbu posmā uz autoceļa Inciemsā€“Siguldaā€“Ķegums (P8) starp Turaidu un Siguldu sāk darboties vēl viens luksoforu posms Siguldas nogāzē (11,6.ā€“12,5. km), kas pēc skaita ir treÅ”ais. AutovadÄ«tājiem ir jārēķinās ar vēl ilgāku laiku ceļā un pēc iespējas jāizmanto citi marÅ”ruti.

Aicinām autobraucējus nebraukt pie sarkanā luksofora signāla! Diemžēl Å”ajā bÅ«vdarbu objektā autovadÄ«tāji regulāri pārkāpj ceļu satiksmes noteikumu un neievēro luksofora signālus, braucot pie sarkanā. Šāda rÄ«cÄ«ba noved pie vēl lēnākas satiksmes, lielākiem sastrēgumiem, kā arÄ« rada avārijas situācijas reversās kustÄ«bas posmos.

Luksoforu signālu ilgumi ir pārbaudÄ«ti un pielāgoti. Aicinām autovadÄ«tājus ievērot luksofora signālus un neŔķērsot reversos posmus pie sarkanās gaismas, lai neradÄ«tu lielāku sastrēgumu un neapdraudētu savu un citu dzÄ«vÄ«bas. Jārēķinās, ka objektā strādā lielgabarÄ«ta tehnika, lÄ«dz ar to bÅ«vdarbu posmos nav iespējams veikt apgrieÅ”anas manevrus, un neievērojot luksofora signālus, autobraucēji var paralizēt satiksmi pavisam.

ArÄ« brÄ«vdienās un pirmssvētku dienā ierobežojumu apjoms remonta posmā paliks nemainÄ«gs. Tāpēc iespēju robežās,Ā lai nokļūtu no Valmieras Å”osejas (A3) uz Vidzemes Å”oseju (A2) un otrādi, aicinām neizmantot ceļu caur Turaidu (P8), bet braukt caur Vidzemes Å”osejas (A2)Ā SēnÄ«tesĀ mezglu. Ja nepiecieÅ”ams nokļūt Turaidā, lai izvairÄ«tos no sastrēgumiem bÅ«vdarbu zonā, var izmantot autoceļu no Raganaā€“Turaidu (P7).

Paredzamais remontdarbu ŔķērsoÅ”anas laiks ir aptuveni 45 min, sastrēgumu laikā lÄ«dz pat vienai stundai. Kravas transportam bÅ«vobjektu Ŕķērsot ir aizliegts, pirms bÅ«vdarbu zonas ir uzstādÄ«tās attiecÄ«gās ceļazÄ«mes.

PārbÅ«ve Turaidā notiek uz autoceļa Inciemsā€“Siguldaā€“Ķegums (P8) posmā no Turaidas lÄ«dz krustojumam ar Cēsu ielu Siguldā, izņemot Gaujas tiltu, (8,3.kmā€“12,50. km).

BÅ«vdarbu ietvaros paredzēts pārbÅ«vēt esoÅ”o ceļa konstrukciju un veikt Ā pilnu segas pārbÅ«vi, izbÅ«vējot salturÄ«go slāni, pamatus un ieklājot asfaltbetonu. Apgaismota gājēju ietve tiks izbÅ«vēta Turaidas nogāzē lÄ«dz esoÅ”ajai gājēju takai pie GÅ«tmaņa alas, kā arÄ« Siguldas nogāzē lÄ«dz Gaujas tiltam.

Tāpat tiks izbÅ«vēta drenāžas un lietusÅ«deņu kanalizācijas sistēmas, lai nodroÅ”inātu Å«dens atvadi no ceļa konstrukcijas un nogāžu eroziju. Apzinoties, ka objekts atrodas Gaujas senlejā, kas ir viena no vietām Latvijā, kur visaktÄ«vāk norisinās mÅ«sdienu Ä£eodinamiskie procesi, bÅ«vdarbu laikā tiks veikts Turaidas nogāzes Ä£eo-monitorings. Tas tiek darÄ«ts, lai pēc iespējas samazinātu nogāzes noslÄ«deņu riskus.

SadarbÄ«bā ar Turaidas muzejrezervātu un Krimuldas novada paÅ”valdÄ«bu, plānots sakārtot arÄ« autoceļa P7 pieslēguma zonu autoceļam P8.

Darbus par lÄ«gumcenu 4,3 miljoni (ar PVN) veiks CBF SIAĀ BindersĀ un tos plānots pabeigt 2022. gada vasarā. Projekta autors SIAĀ Projekts 3.

Avots: lvceli.lv

1
Izsaki savas domas...

avatar
1
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1
Dick
Newest Oldest Most Voted
Dick
Guest
Dick

Taa tas nevar buut – LV tak tikai velo brauc zem sarkanaa!

Citi Ŕobrīd lasa: