Seko mums

Dažādi

Autosstāvietu uzņēmumam pensionārs pārmet par saziņas trūkumu

foto: skaties.lv

Rīgā 3. jūnijā pēc iepirkšanās tirdzniecības centrā pensionārs vārdā Pāvils atgriezās pie savas automašīnas, kuri bija novietojis makasas stāvvietā. Viņu tur sagaidīja pie spēkrata piestiprināta soda kvīts 30 eiro apmērā, vēsta raidījums “Bez Tabu”.

Kungs atminas, ka bija veikalā apmēram kādu pusstundu. Taču atgriežoties pie spēkrata, viņš ieraudzījis soda kvīti 30 eiro apmērā. Šādu sodu kungs ieguva, jo bija piemirsis norādīt apstāšanās laiku. Tā kā pensionētais vīrietis saprata, ka pāris nedēļās sodu apmaksāt gan nevarēs, viņš centies sazināties ar uzņēmumu zvanot un rakstot e-pastus.

“Vienoties par to, ka apmaksāt vēlāk vai pa daļām. Bet iespējas vienoties absolūti nekādas! Sazināties nav iespējams, atbild tikai automātiskais atbildētājs. Pēc tam mēģināju sazināties caur e-pastu, nekādas atbildes.”

tā saka pensionārs, Pāvils.
Ekrānuzņēmums, Bez Tabu

Tā kā ar uzņēmumu Pāvilam sazināties neizdevās, vīrietis nolēmis apmaksāt sodu kā vien var. Pāvils pa daļām uzņēmuma kontā trīs mēnešu laikā ieskaitījis kopumā 25 eiro. Atlicis samaksāt vēl tikai piecus eiro, taču Pāvilam pienāca vēstule par parāda piedziņu. Tajā teikts, ka vīrietim vēl jāmaksā nevis pieci, bet desmit eiro. Kā arī vēl septiņi eiro par parāda piedziņas pakalpojumiem.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve (PTAC) Santa Zarāne skaidro, ka uzņēmumam ir pienākums sniegt atbildi uz rakstveida klienta vēstuli, kas nosūtīta elektroniski vai pa pastu, 15 darba dienu laikā. Situācijas skaidrošanas laikā parādu piedziņas process būtu jāpārtrauc.

Ekrānuzņēmums, Bez Tabu

SIA “Cityparks Latvija” valdes loceklis, Māris Priednieks skaidro: “6. augustā rakstījām atkārtoti kungam par to, ka palikusi vēl neapmaksāta daļa no līgumsoda 10 eiro, uz ko saņēmām arī rakstisku atbildi no kunga, kas varētu liecināt par to, ka tās vēstules tiek saņemtas, un arī tur nebija minēts lūgums vai kādas grūtības par apmaksu. Tā kā arī pēc papildus apmaksas termiņa iestāšanās maksājumu nebijām saņēmuši, atbilstoši autostāvvietu lietošanas noteikumiem nodevām šo parāda atlikumu parādu piedzinējiem. Īsi pirms parādu piedzinēju vēstules izsūtīšanas klientam, tika uz mūsu uzņēmuma konta saņemts 5 eiro maksājums, kas diemžēl tajā brīdī vēl nebija uzskaitīts.” Kļūda pašlaik esot novērsta un pensionārs sodu atmaksājis bez pārmaksas. To gan Pāvils apstrīd, saka – pārmaksa tomēr izveidojusies. Vairāk uzzini skatoties raidījuma “Bez Tabu” sižetu.

Avots: skaties.lv/Bez Tabu

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top