Seko mums

Aktuāli

Autoostas tiks iedalītas kategorijās pēc sniedzamiem pakalpojumiem

29. oktobrī, valdība apstiprināja Satiksmes ministrijas izstrādātos Autoostu noteikumus, kas paredz autoostas iedalīt četrās kategorijās, nosakot obligāti sniedzamos pakalpojumus.

Noteikumi sagatavoti, pamatojoties uz grozījumiem “Autopārvadājumu likumā”, un noteic autoostu reģistrācijas, reģistrācijas apturēšanas un anulēšanas, kā arī autoostu darbības uzraudzības kārtību.

Tiks pārbaudītas autoostu atbilstības Autopārvadājumu likumā noteiktajām reģistrācijas prasībām – autoostas īpašnieka vai valdītāja reģistrāciju Uzņēmumu reģistra komercreģistrā, nodokļu un nodevu parādu neesamību, kā arī autoostā nodrošināto pakalpojumu apjoma atbilstību obligāti sniedzamiem pakalpojumiem atbilstoši noteiktajā kategorijai.

Autoostu noteikumi paredz visas autoostas iedalīt četrās kategorijās, aptverot visas šobrīd darbojošās un reģionālās nozīmes sabiedriskā transporta maršrutu tīklā iekļautās autoostas. Kategorijas tiks noteiktas, ņemot vērā autoostas apkalpoto administratīvo teritoriju, autoostas noslodzi jeb izbraucošo reisu skaitu diennaktī un apkalpoto vidējo pasažieru skaitu mēnesī.

Autoostā tiks nodrošināti obligāti sniedzamie pakalpojumi attiecīgi kategorijai, piemēram, pasažieru platformas pieejamība, operatīvi jāinformē pasažieri par autobusu faktisko pienākšanas un atiešanas laiku un vietu autoostā, biļešu iegādes vietas, tualetes un vietas bērna aprūpei, ar sēdvietām aprīkotas apsildāmas uzgaidāmās telpas, bagāžas uzglabāšana.

Tiks arī nodrošināta informācija par autobusu kustības sarakstiem, autobusu pienākšanas un atiešanas laiku, platformām, biļešu cenām, pasažieru un bagāžas pārvadāšanas kārtību, autoostas papildu sniegtajiem pakalpojumiem un to cenām, kā arī par vietu skaitu un komforta līmeni autobusā.

Avots: sam.gov.lv

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākais

To Top