Seko mums

Aktuāli

Auto tehniskā apskatē ieliek vērtējumu “2”, gaisa aromatizētāja un telefona statīva dēļ

foto: skaties.lv

Valmierā Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) tehniskajā stacijā kāda autovadītāja piedzīvoja nepatīkamu pārsteigumu. Viņas spogulim piekārtais gaisa aromatizātājs un vējstiklam piestiprināts statīvs automašīnas tehniskās apskates laikā tika novērtēti kā būtiski trūkumi, tādējādi automašīnas tehnisko apskati iziet nevarēja, vēsta raidījums “Bez Tabu”.

Kāda autovadītājai kā būtisks trūkums novērtēts vējstiklam vidū piestiprināts telefona statīvs un atpakaļskata spogulī iekārti aromatizētāji, šīs piestirinātās lietas novērtētas ar “2”, tādējādi tehnisko apskati automašīna iziet nevar.

“Līdz šai apskatei tas viss mašīnā arī bija, nekad nekas nav aizrādīts. Braucot telefonu neturu rokā, turu to speciālā turētājā, bet par to dabūju divnieku. Uz telefona turētāja iepakojuma arī rakstīts, ka paredzēts, ka var piestiprināt vējstiklam vai uz paneļa. Arī gaisa atsvaidzinātājus taču karina spogulī,”

stāsta autovadītāja
Ievas foto

Raidījums “Bez Tabu” uzrunāja citus autovadītājus, kuriem automašīnu atpakaļskata spogulī iekārti aromatizētāji un/vai vējstiklam vidū piestiprināts telefona statīvs. Autovadītāji apstiprināja faktu, ka konkrētās lietas traucē redzamībai, tomēr uzskata, ka šajā gadījumā CSDD darbinieks varēja palūgt noņemt vai pārvietot lietas, nevis atzīt to esamību par būtisku trūkumu. Uzrunātie autovadītāji atzīst, ka nekad nav saņēmuši aizrādījumus šo lietu novietojumu.

“Mēs [CSDD tehniskās apskates darbinieki] transportlīdzekli redzam vienreiz gadā. Mēs aicinām automašīnas lietot tā, lai tas būtu droši. Ne vien dodoties uz tehnisko apskati, bet arī ikdienā. Ja redzamības zonā ir gan telefona turētājs, gan iespaidīga izmēra gaisa atsvaidzinātāji, tas ietekmē satiksmes drošību. Ar visu šo autovadītājs ceļu satiksmē nav uz 100 procentiem. Redzamībai traucē tas viss,”

skaidro Ieva Bērziņa, CSDD pārstāve.

ŠSajā gadījumā automašīnai tehniskajā apskatē konstatēja arī citus būtiskus trūkumus, tāpēc CSDD pārstāve Ieva Bērziņa skaidro, ka, visticamāk, ja izvietotie redzamības traucēkļi būtu vienīgie trūkumi, tad apskates stacijas darbinieks būtu izteicis tikai aizrādījumu.

skaties.lv

Andris Locs VP Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšnieka vietnieks, stāsta: “Policijas nostāja viennozīmīgi, ka ierīces, piemēram, navigatori palīdz cilvēkiem orientēties uz ceļa, reģistratori, kas ceļu satiksmes noteikumu gadījumos palīdz piefiksēt pierādījumus, nav aizliedzami, nav traucēkļi, un policija nekādā veidā nevienu nesoda un nesodīs arī nākotnē. Tās ir legālas ierīces, ko autovadītājs var uzstādīt. Tās neaizņem tik daudz vietas uz vējstikla, lai tas kaut ko traucētu, turklāt ne pasaulē, ne Eiropā nav pētījumu, ka tā būtu problēma. Visdrīzāk, tas ir kaut kāda viena individuāla cilvēka lēmums. Cilvēks uz vējstikla liek ierīci tādā veidā, lai to būtu ērtāk saskatīt.” Kā andris piebilst, ka tik pat labi var pateikt, ka redzamībai traucējošs ir automašīnas spogulis, vai mašīnas virsbūves elementi. Vairāk uzzzini skatoties raidījuma “Bez Tabu” sižetu.

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Avots: skaties.lv/Bez Tabu

4
Izsaki savas domas...

avatar
4
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4
GuntisArtūrslodeMaris
Newest Oldest Most Voted
Maris
Guest
Maris

Gaisa atstarotājs 😅🤣🤣🤣🤣🤣🤣

lode
Guest
lode

Inspektora foto studiļā! Lai tauta zin savus varoņus.

Artūrs
Guest
Artūrs

Taksistiem vispār tad 3ki būtu

Guntis
Guest
Guntis

Pa mobilā turētāju vēl varētu būt ok ,bet tie piekariņi ir viena lieta ka cilvēka acis pierod , ka tur ir pastāvīga kustība un rodas bīstamība ka tumsā var nepamanīt gājēju ,vai kādu meža zvēru .


Jaunākās

To Top