Seko mums

Dažādi

Auto tehniskā apkope ieteicama ne tikai pirms ikgadējās tehniskās apskates

Visai ierasti automašīnas tehnisko apkopi veikt pirms tehniskās apskates, taču, lai spēkrats kalpotu ilgāk un nesagādātu nepatīkamus pārsteigumus uz ceļa, par auto “veselību” ieteicams atcerēties biežāk.

Borta dators kā palīgs

Vieglajām automašīnām apkopju intervāli variē no 15 līdz 30 tūkstošiem nobraukto kilometru. Pie lieliem nobraukumiem borta dators veic pārvietošanās ātrumu, startēšanas reižu skaitu un citu dzinēja parametru analīzi. Tās mērķis ir izvērtēt dzinēja eļļas kvalitatīvo īpašību saglabāšanos. Ja automašīna tiek izmantota smagākos ceļa apstākļos, borta dators savlaicīgi ziņos par nepieciešamību veikt eļļas maiņas apkopi.

Tehniskā apkope pirms auto pārdošanas

Ja pieļaujat domu savu automašīnu kādu dienu pārdot, regulāra auto tehniskā pārbaude palīdzēs saglabāt automašīnas tirgus vērtību. Turklāt auto labā tehniskā stāvoklī radīs patīkamu iespaidu par pārdevēju.

Tehniskā apkope paša drošībai

Tehnisko apkopju veikšana saskaņā ar ražotāja ieteiktajiem intervāliem palīdzēs pasargāt no nepatīkamiem pārsteigumiem uz ceļa. Neievērojot tehniskās apkopes intervālu, var nepamanīt būtiskus traucējumus, tādējādi apdraudot sevi, pasažierus un citus satiksmes dalībniekus.

Mazas ķibeles var pārvērsties par lielām

Arī finansiāli izdevīgāk ir “pieķert” automašīnu nelielu tehnisku problēmu gadījumā, kuras visdrīzāk būs iespējams ātri un lēti novērst. Ja problēma jau būs lielāka, nāksies šķirties no daudz lielākas naudas summas.

Auto tehnisko apkopi kvalitatīvāk veic servisos

Noteikumus, kas katras apkopes ietvaros jāpārbauda, sagatavo transportlīdzekļa ražotāji konkrētiem modeļiem. Taču parasti sarakstā ietilpst siksnu, bremžu kluču, disku un filtru pārbaude un detaļu nomaiņa, antifrīza, eļļas, stūres pastiprinātāja, bremžu šķidruma maiņa, aizdedzes sveču pārbaude, dzinēja, ātrumkārbas, piekares, bremžu pārbaude. Daļu no šīm lietām iespējams veikt mājas apstākļos, tomēr jauno automašīnu diagnostikā un remontdarbos nevar iztikt bez datora palīdzības. Programmatūru kvalitīvi lietot un izprast prot autoservisa darbinieki, kas arī spēs novērst pamanītās problēmas, ja tādas tiks identificētas.

Avots: la.lv / Ilustratīvs attēls: autocartimes.com

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top