Seko mums

CSNg

Auto sadursmē ar tramvaju slimnīcā nogādāts bērns

Pirmdien, 30. septembrī, Liepājā, Rīgas un Jelgavas ielas krustojumā, notika vieglās automašīnas un tramvaja sadursme, kurā cieta 2017. gadā dzimis bērns.

Vieglo automašīnu vadījusi 1976. gadā dzimusi sieviete. Notikušā apstākļi tiek skaidroti, vien zināms, ka negadījumā cietušais bērns iegūto traumu dēļ tika nogādāts medicīnas iestādē. Valsts policija informē, ka, apskatot negadījuma vietu, tika konstatēts, ka bērns automašīnā tika pārvadāts bez nepieciešamā aprīkojuma – bērnu sēdeklīša.

Kā atklājot kampaņu “Piesprādzē pareizi – čiks un viss!” notiekošo automašīnā ilustrēja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš, pat, ja piesprādzēts pieaugušais avārijas brīdī tur klēpī nepiesprādzētu bērnu, sekas, visdrīzāk, būs smagas. Piemēram, braucot ar ātrumu 50 km/h avārijas brīdī bērns, kura svars ir 20 kilogrami, lido uz priekšu ar spēku, kas ir ekvivalents vienai tonnai. Šāda trieciena spēka rezultātā bērnu rokās nespēj noturēt neviens.

Kā liecina Valsts policijas statistika, 2018. gadā ceļu satiksmes negadījumos cietuši 236, bet bojā gājuši četri bērni vecumā līdz 12 gadiem. Savukārt šogad līdz 24. septembrim ceļu satiksmes negadījumos cietuši 160 bērni, bet bojā gājuši divi bērni.
Lai aicinātu šoferus neaizmirst par pašiem mazākajiem pasažieriem, Valsts policija sadarbībā ar CSDD organizē satiksmes drošības kampaņu “Piesprādzē pareizi – čiks un viss!”.

Avots: Valsts policija / Ilustratīvs attēls: radio1.lv

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top