Seko mums

Dažādi

Auto gaismas defekts: iemesls, lai anulētu tehnisko apskati un atņemtu numura zīmes

Tumšajā laikā daudzām automašīnām ir neatbilstošas gaismas, kuras nav pareizi noregulētas vai neatbilst noteikumiem. Neatbilstošas automašīnu gaismas ir ārkārtīgi biežs pārkāpums, atzīst Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD). Un arī par neatbilstošām gaismām policija var anulēt tehniskās apskates uzlīmi un atņemt numura zīmes.  

CSDD Tehniskā departamenta vadītājs Jānis Liepiņš LTV raidījumam “4. studija” stāstīja, ka “kopumā tehniskajā apskatē vidēji tiek konstatēts 20-25% kaut kādi defekti, kas ir saistīti ar gaismas ierīcēm”.

“Protams, tas nav saistīts tikai ar gaismām, kas ir neatbilstošas, bet ir kāds izdedzis lukturis, kas arī tādā pašā veidā ir bīstams, jo tad netiek izgaismots attiecīgais ceļa posms,” norādīja Liepiņš.

Ar neatbilstošām gaismām tehnisko apskati nevar iziet, līdz viss netiek savests kārtībā, taču pa mūsu ceļiem tik un tā daudzi brauc, apdraudot sevi un citus.

“Šobrīd, ziemas periodā, kad mēs veicām ļoti intensīvus reidus kopā ar Valsts policiju attiecībā par ziemas riepu lietošanu, mēs arī pievērsām uzmanību gaismas aprīkojumam, un vidēji kādiem 10% transportlīdzekļu ar gaismām bija kādas nepilnības vai kaut kādi defekti,” atzina Liepiņš.  

“Tiem, kuriem tika konstatētas neatbilstošas gaismas, tika uzlikti administratīvie sodi, Valsts policija noformēja protokolus un attiecīgi viņiem bija jānovērš minētās nepilnības,” informēja CSDD pārstāvis.

Gaismas neatbilstība vai gaisma, kas var apžilbināt pretī braucošos, var būt arī no tā, ka automobilim ir kādas problēmas balstiekārtā, jo, ja ir salūzusi kāda atspere, gaismas stari virzās nepareizā leņķī.

Savukārt ar ksenonu gaismām viss ir vēl sarežģītāk.

“Jo vienkāršākas gaismas, jo tās gaismas ir mazāk spilgtas, jo automobilim nav tik daudz specifisko prasību uz tā saucamajām automobiļa pašregulēšanās spējām. Tas nozīmē, ja automobilis jau rūpnieciski ir aprīkots ar ksenona gaismām, tad automobilim ir jābūt automātiskajai šo gaismu regulācijas sistēmai, kā arī jābūt speciālajiem papildus lukturu apskalotājiem vai tā saucamajiem mazgātājiem,” skaidroja Liepiņš.

Proti, ja lukturi ir netīri, gaismas stars tiek lauzts citādāk, un tas atkal var apžilbināt pretī braucošo. Ja tiek uzstādīti neatļautie ksenoni vai ir citi gaismas lukturu defekti, tad policija, tāpat kā, konstatējot, ka automašīnai ir neatbilstošas riepas, var liegt piedalīties ceļu satiksmē, anulējot tehniskās apskates uzlīmi un atņemot numura zīmes. 

Avots: lsm.lv

1
Izsaki savas domas...

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Iveta Kramiņa Recent comment authors
jaunākais vecākā populārākā
Iveta Kramiņa
Member
Iveta Kramiņa

Varbūt vairāk cilvēku piedomās pie tā, ka viņu lukturi izskatās pret braucot. Un vai paši kaut ko uz priekšu vispār redz braucot tumsā. Un varbūt stundas braucienu pa visai daudz izmantotie ceļiem varēs pabeigt bez sāpošām acīm – kam Ķīnas veidojumi, kas spīd nez uz kurieni, kam viens tuvais kā gabarīts, otrs kā tālais un kas tik vēl nē.

Jaunākais

Seko mums

To Top