Austrijas Alpos pilnībā nodedzis unikāls motociklu muzejs (video)


Austrijas Alpos pilnībā nodedzis unikāls motociklu muzejs (video)

Aizvadītajā diennaktī pilnībā nodedzis augstākais muzejs Eiropā – unikālais motociklu muzejs Timmelsjohas kalnu pārejā Austrijā, vēsta ārzemju mediji un sociālie tīkli.

Ugunsgrēks izcēlies agri no rīta un liesmas apņēma visu koka ēku, kurā sadegusi faktiski visa 3000 kvadrātmetrus plašā ekspozīcija – vairāk nekā 300 klasiskie motocikli, mašīnas un citas vēstures liecības.

Muzejā atradās viena no lielākajām un vērtīgākajām motociklu kolekcijām Austrijā un Eiropā, ieskaitot klasiskos Brough Superior, Vincent, Matchless, Sunbeam, Zündapp un citus modeļus, kopumā no vairāk nekā 100 moto ražotājiem, ziņo specializētais portāls Visordown.

Muzejs bija ļoti iecienīts mototūristu vidū, jo atradās pie populāras kalnu pārejas, kas savieno Austriju un Itāliju. Tas bija augstākais muzejs Eiropā – 2175 metri virs jūras līmeņa.

Muzeja ēku projektējis tiroliešu arhitekts Mihaels Brecs. Muzejs uzcelts 2016. gadā, un tā īpašnieki ir moto entuziasti, dvīņubrāļi Albans un Atilla Šaiberi, kuru tēvs Atilla Šaibers seniors savulaik bija profesionāls motosportists un pazīstams Tiroles tūrisma pionieris.

“Mums ar brāli vienmēr ir patikuši motocikli, un kad mūsu kolekcija izauga līdz 20 vai 30 braucamrīkiem, mēs izdomājām izveidot paši savu muzeju. Šis ir mūsu sapņa piepildījums,” savulaik intervijā izdevumam The Telegraph par muzeja ideju stāstīja Atilla Šaibers.

Avots: santa.lv

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: