Seko mums

Dažādi

Augstākā tiesa atzinusi par prettiesisku ceļu policijas rīcību

Foto: Kristaps Kalns, Dienas mediji

Šogad tiesa izbeigusi astoņus gadus ilgu strīdu, kurā kāds autovadītājs par prettiesisku uzskatījis ceļu policijas rīcību, apturot un pārbaudot automašīnu, tikai tāpēc, ka tā aiz policijas transportlīdzekļa braukusi pārāk lēni, to neapdzenot.

Pirms astoņiem gadiem, 2012. gada 9. maijā, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes darbinieki uz autoceļa Cēsis–Rāmuļi–Bānūži apturēja vadīto BMW 520 markas automobili. Inspektoriem radīja aizdomas, ka autovadītājs aiz policijas mašīnas piecu kilometru garumā pa grantēto ceļu brauca nopakaļus un neapdzina policijas atomobili, vēsta “Latvijas Sabiedriskie Mediji” (LSM).

Inspektors, apturot automobili, vadītājam skaidrojis, ka viņš seko inspektoru transportlīdzeklim, kaut arī uzreiz tika uzsvērts fakts, ka sekošana nav uzskatāma par prettiesisku rīcību. Tādējādi automašīnas vadītājs nesaņēma paskaidrojumu, kādēļ ticis apstādināts. Tad likumsargs nesastādot apskates dokumentus, licis atvērt mašīnas bagāžnieku, pēc tam pārbaudīja vai vadītājs nav braucis reibumā, visbeidzot licis autovadītājam atvērt arī motora pārsegu, lai varētu salīdzināt mašīnas šasijas numuru. Pārkāpumus likumsargs tā arī neatrada.

Pēc šāda veida pamatīgas pārbaudes, BMW vadītājs likumsargu rīcību uzskatīja par prettiesisku, taču ceļu policistiem piekrita un viņus attaisnoja priekšnieki, pēc tam administratīvā rajona tiesa un arī apgabaltiesa. Šoferis devās uz Augstāko tiesu.

LSM vēsta, ka Augstākās tiesa skaidrojusi – likumi paredz policijai tiesības apturēt transportlīdzekļus reidos, ja mēģina atrast meklēšanā izsludināto auto vai cilvēku, vai arī mēģinot konstatēt vai autovadītājs nebrauc reibumā vai bez tiesībām. Šādā gadījumā par reidu jābūt augstākas policijas amatpersonas pavēlei. Tāpat individuāli policisti var izlemt par transportlīdzekļa apturēšanu, ja radušās pamatotas aizdomas par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem vai kādiem plašākiem pārkāpumiem.  

Augstākā tiesa secinājusi – fakts, ka mašīna brauc nopakaļus policijas automašīnai, to neapdzenot, nav pietiekams iemesls, lai pēc apturēšanas veiktu detalizētu pārbaudi, jaucoties šofera personiskajā dzīvē. Apgabaltiesa attaisnojusi autovadītāja lēno braukšanu, jo ceļš bija grantēts un apdzenot rastos putekļu mākonis.

Tiesa atzina, ka likumīga ir bijusi tikai apturēšana un alkohola pārbaude. Šajā tiesvedībā policistu rīcība tika atzīta par prettiesisku, tādējādi autovadītājam ir tiesības pieprasīt kompensāciju.

Avots: Edgars Kupčs / LSM.LV

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

23
Izsaki savas domas...

avatar
11
12
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21
JānisRinaldsNegudrsIngaJanka
Newest Oldest Most Voted
*_*
Guest
*_*

Pat apturēšana bija nelikumīga, jo nebija pamata apturēt tl. Nebija ne pārkāpumu, ne aizdomu, ne reida, tāpēc policisti rīkojās pretlikumīgi.

Pamuļķis
Guest
Pamuļķis

Interesanti, tad apturēja bez aizdomām?

Negudrs
Guest
Negudrs

Jā šie interneta spečuki, cik stulbam jābūt vēl komentēt, ka apturēšana bija nelikumīga, ja rakstā pat rakstīts, ka tiesa atzinusi to par likumīgu 😄

Juris
Guest
Juris

Vot gnīda autovadītājs! Un vēl tagad kompensāciju par savas dikti neaizskaramās personas aizskārumu pāris gadus piedzīs no poličiem! Neesmu policists, ja kas

Lauris
Guest
Lauris

Vot gnīdas tie policisti! Pareizi, vajaga pieprasīt kompensāciju, tad nākoš reiz domās vai pārkāpt likumu. Esmu policists, ja kas

viktors
Guest
viktors

Neciešu “bemberistus”pārsvarā viņi ar atsaldētām galvām,bet šis ir tas gadījums,ka viņam taisnība. Paldies viņam par uzņēmību.

Aivars
Guest
Aivars

Ja ir brivs laiks kāpēc nepačakarět policistus,viņi paši citu neko neprot.

Ivars
Guest
Ivars

Ir jau arī indivīdi arī policijā . Mani piemēram apturēja un veica kratīšanu uz ceļa pārmeklēja mašīnu un pat sieva somiņu lika atvērt .ļoti aizdomīgi likāmies mašīnā bijām es ar sievu ,bērnu un velvienu sievieti . Braucu normāli pa ceļu isti neradīju apturēšanai iemeslu .kad uzjautāju ko viņi meklē ,viņi atbildēja ka imigrantus . Smieklīgi ka tos pat rokas somiņā meklēja

Rinalds
Guest
Rinalds

Terpila

Juris
Guest
Juris

Vot gnīda autovadītājs! Ja kas, neesmu policists

Andis
Guest
Andis

Malacis .vairak tadu cilveku

Dainis
Guest
Dainis

Šoreiz attaisnoja bet medību sezona uz čali tikai sāksies…Policijai nepatīk ja kāds ir gudrāks par viņiem…

Jānis
Guest
Jānis

Tikai 8 gadus vajadzēja – labākā tiesu sistēma pasaulē!!!

DrKroft
Guest
DrKroft

sistēma tā darbojas. tas ir mehānisms lai mazinātu lietu skaitu pret policiju – tikai augstākā tiesa, saprotot ka šitam pilsonim nav nekā svēta un viņš var aiziet līdz Eiropai, ir gatava piekāpties un atzīt acīmredzamo kļūdu.

Juris
Guest
Juris

Kruta tiesa tikai 8 gadi klaunu tiesa a bembist malacis vairākus taadus

Bijušais policists ar 15 gadu stazu
Guest
Bijušais policists ar 15 gadu stazu

Ja runa iet par Cēsu teļu policiju rakstu bez kļūdām…tad viss ir iespējams…..kaut gan tādu mudaku pietiek visà mūsu policijā..

GuntisKv
Guest
GuntisKv

Vispār piekrītu šādas tiesas spriedumam. Īpašu uzmanību tiešām ir jāvelta braucējiem, kas rāpo pa ceļu nepamatoti lēni – nekad nav zināms, kas tiem aiz ādas /alkohols, narkotikas vai vēl kas cits/. Īpaši šādas rāpošanas tendences Es saskatu pēc svētkiem, kad kāds idiņš pie atļautajiem 90 rāpo uz 70 savācot aiz sevis kilometriem garas rindas. Tieši šos rāpotājus es uzskatu par potenciāli bīstamajiem satiksmes dalībniekiem, kas reāli izraisa un provocē avārijas situācijas, tieši viņus policistiem ieteiktu pirmos pārbaudīt. Attiecībā uz citām papildus pārbaudēm (kapota atvēršana un t.t.), tad puiši nedaudz pāršāvuši par strīpu. Bet kopumā CP puiši ir malači – šādus… Read more »

Māris
Guest
Māris

Pilnībā piekrītu tev – BMW vadītājam vajadzēja pārbaudīt un kratīt to idiņu, kurš viņam piecus kilometrus rāpoja pa priekšu, izraisot un provocējot avārijas situācijas.

Janka
Guest
Janka

Tu tak esi slims!

Inga
Guest
Inga

Atrais ierunajas

Jānis
Guest
Jānis

Bez iemesla vilkties pa ceļu un bremzēt satiksmi … CP varēja piestāt malā un palaist garām. Tas ir grants ceļš. Diemžēl dažiem patīk parādīt savu pārākumu pār citiem…

Māris
Guest
Māris

Ja CP attieksme veicot pārbaudes bija cilvēcīga, tad piedrāzt to šofera personisko dzīvi!
Tad, ja, piemēram, salīdzinot numurus atklātos, ka auto ir zagts – arī būtu diskusija par to, vai policistu rīcība bija prettiesiska?

ps. Kādu personisko dzīvi Tu slēp zem motora pārsega?

Jānis
Guest
Jānis

Cik astoņu gadu laikā nopelnīja tiesneši par daudzajiem tiesu procesiem? Noteikti jāpalielina alga,jo savādāk tiesāšanās būs līdz pensijai!


Jaunākās

To Top