Seko mums

Aktuāli

Atskats uz pagājušās nedēļas vētru

Pagājušā nedēļas nogale tika aizvadīta ar negantu vētru, un to var ļoti labi novērot pēcvētras atstātajos postījumos visos Latvijas reģionos. Vislielākos postījumus spēcīgais vējš radīja Vidzemes, Rīgas un Pierīgas apkārtnēs, no kurienes Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests kopumā saņēmis vairāk nekā 130 izsaukumu. Ziņots, ka dažviet Latvijā vēja brāzmas novērotas ar ātrumu 31 metri sekundē.

Svētdienas vētra Latvijā kopumā radījusi lielākos postījumus kopš 2017. gada 12. augusta, kad plosījās spēcīgs pērkona negaiss. Toreiz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests devās uz vairāk nekā 220 izsaukumiem, sakarā ar vētras sekām.

Jūrmalā, Rīgas ielā, ceļā uz galvaspilsētu, braucošam automobilim virsū uzgāzies koks. Nolūzušais koks pārkritis pāri ielai, nobloķējot trīs no četrām braukšanas joslām. Notikuma vietā izveidojās sastrēgums. Negadījuma rezultātā Rīgas ielā ir ierobežota satiksme, kuru regulē ceļu policija. Laimīgā kārtā, negadījumā neviens nav cietis.

Ķengaragā kāds aculiecinieks pamanījis uz gājēju un velosipēdistu ceļu nogāzušos koku, kas bijis izrauts no zemes ar visām saknēm.

Ķekavas novadā vēja lauzti koki uzkrituši divām automašīnām, kurās sēdējuši cilvēki. Negadījumā ir cietušie, tomēr Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam nav precīzākas informācijas par to, cik smagas traumas šie cilvēki guvuši.

Rīgā, Brasā ietves pagaidu konstrukcija tika iepūsta būvbedrē. Postījumi ir visai lieli.

Valmierā, Cēsu ielā stāvošai automašīnai uzgāzies nolūzis koks.

Visvairāk glābēju palīdzība tiek lūgta lauzto koku un zaru novākšanai no brauktuvēm. Ziņots, ka agrā svētdienas pēcpusdienā Irbes šaurumā reģistrētas rietumu vēja brāzmas līdz 31 metram sekundē (m/s), kā arī Roņu salā līdz 30 m/s, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Visā Vidzemē gaidāma vēja tālāka pastiprināšanās brāzmās līdz 25-28 m/s. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izplatījis oranžā līmeņa vētras trauksmi.

Naktī uz pirmdienu vējam paredzēts pilnībā norimt visā Latvijā, taču Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests vēlas atgādināt, ja ir nogāzušies koki, pārrauti vadi, notikusi avārija vai arī kāds cits negadījums, nekavējoties jāzvana ugunsdzēsējiem glābējiem pa tālruņa numuru 112.

Avots: skaties.lv delfi.lv
avatar

Jaunākais

To Top