Seko mums

Dažādi

Atsavināta no Krievijas ievesta nelegāla degviela

Šī gada 14. septembrī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas, pārbaudot informāciju par iespējamu nelikumīgu degvielas realizāciju, apsekoja kādu teritoriju Rīgā.

Apsekojuma laikā tika konstatēts nelegālas dīzeļdegvielas tirdzniecības fakts. Degviela tika nolieta no kāda Krievijā reģistrēta “Volvo” kravas automobiļa. Transportlīdzeklis pārsūknēšanas sistēmai bija pieslēgts ar cauruļu sistēmu, kas savienota ar blakus stāvošā Latvijā reģistrētā “Volkswagen” kravas furgonā ievietotiem rezervuāriem, kuros tika pārsūknēta degviela.

Notikuma vietā tika izņemtas divas plastmasas  tvertnes, kuru tilpums ir viena tonna katrai, aptuveni 800 litri dīzeļdegvielas, degvielas sūknis, caurules un citi lietiskie pierādījumi, tostarpā arī Krievijā reģistrētais “Volvo” markas transportlīdzeklis un Latvijā reģistrētais “Volkswagen” markas transportlīdzeklis.

Pārbaudot informāciju, atklājās, ka Latvijā reģistrētajai mašīnai pagājušā gada oktobrī ir beigusies tehniskā apskate un obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļa apdrošināšana (OCTA), turklāt tā Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) noņemta no uzskaites atsavināšanai.

Par konstatēto pārkāpumu ir uzsāktas divas administratīvā pārkāpuma lietas pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3 panta. Tas paredz, ka “par ar akcīzes nodokli apliekamo preču (to skaitā preču, kurām piemērojams akcīzes nodokļa atbrīvojums vai atvieglojums) iegādes, realizācijas, uzglabāšanas vai pārvietošanas (pārvadāšanas) noteikumu pārkāpšanu, kā arī par citiem šo preču aprites noteikumu pārkāpumiem — uzliek naudas sodu fiziskajām personām no septiņdesmit līdz septiņsimt eiro, bet juridiskajām personām — no septiņdesmit līdz septiņtūkstoš simt eiro, konfiscējot šīs preces un to pārvietošanai (pārvadāšanai) izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.”

VID atgādina, ka, ievedot degvielu Eiropas Kopienas teritorijā no trešajām valstīm transportlīdzekļa standarta (rūpnīcā uzstādītās) degvielas tvertnēs, tā ir atbrīvota no ievedmuitas nodokļiem, tajā skaitā arī no akcīzes nodokļa. Tomēr jebkādas darbības ar šādā veidā ievestu degvielu, izņemot tās izlietošanu transportlīdzekļa, ar kuru tā ievesta, darbināšanai, ir aizliegtas.

Atgādināsim, ka augusta izskaņā Valsts policija, sadarbojoties ar pretterorisma vienību “Omega”, Speciālo uzdevumu bataljona policistiem un Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldi, Rīgā, Vecmīlgrāvī, atsavināja apmēram 2000 litru nelegālās degvielas. Savukārt septembra sākumā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas likumsargi Daugavpilī konficēja apmēram 4230 litrus degvielai līdzīga šķidruma.

Avots: vid.gov.lv
avatar

Jaunākais

To Top