Atpirks zemi Dienvidu tilta ceturtās kārtas projekta īstenošanai


Atpirks zemi Dienvidu tilta ceturtās kārtas projekta īstenošanai
foto: wikimapia.org

Rīgas domē vakar, 2.decembrī apstiprināja četru nekustamo īpašumu iegādi. Tā nepieciešama Dienvidu tilta ceturtās kārtas projekta “Jāņa Čakstes gatves izbūve no Vienības gatves līdz Ziepniekkalna ielai” īstenošanai, informē Rīgas dome.

Pašvaldība iegādāsies nekustamo īpašumu – zemesgabalu daļas Mežkalna ielā 14, Mežkalna ielā 5A, Vienības gatvē 196 un Rītausmas ielā bez numura. Rīgas domes Īpašuma departaments būs atbildīgā iestāde pirkuma procesa nodrošināšanai. 

Iegādājamie zemes gabali Jāņa Čakstes gatves izbūvei ir dažāda izmēra – 14 kvadrātmetrus liela nekustamā īpašuma daļa Mežkalna ielā 14 tiks iegādāta par 172 eiro, 2679 kvadrātmetrus lielu nekustamā īpašuma daļu Mežkalna ielā 5A pirks par 73 539 eiro, 6528 kvadrātmetrus lielu zemes gabala daļu Vienības gatvē 196 iegādāsies par 198 000 eiro un 2814 kvadrātmetrus lielu zemes gabalu Rītausmas ielā pirkts par 21 049 eiro.

Rīgas domes Satiksmes departaments informē, ka šobrīd ir pabeigta Dienvidu tilta ceturtās kārtas projektēšana. To veido divas būvniecības kārtas. Pirmā ir Jāņa Čakstes gatves izbūve no Vienības gatves līdz Ziepniekkalna ielai, bet otrā ir no Ziepniekkalna ielas līdz Valdeķu ielai.

Kopējās Jāņa Čakstes gatves būvniecības izmaksas ir aptuveni 115 miljoni eiro. Jāņa Čakstes gatves aptuvenais izbūves ilgums ir divi gadi, tomēr precīzāki projekta īstenošanas termiņi būs skaidrāki, tiklīdz tam tiks piesaistīts nepieciešamais finansējums, kam sekos arī būvdarbu veikšanas iepirkums un projekta īstenošana.

Satiksmes departaments šobrīd meklē iespējas finansējumu piesaistīt no Eiropas Komisijas budžeta programmas RRF jeb Eiropas atveseļošanas un noturības mehānisma.

Avots: Rīgas dome

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: