Seko mums

Aktuāli

Atcelts “Rimi” Rīgas maratons

Ministru kabinets piektdien, 9. oktobrī, nolēma, ka no 10. oktobra līdz 31. decembrim nedrīkstēs organizēt pasākumus ārā, kur piedalītos vairāk nekā 300 cilvēki un kuros notiktu aktīva cilvēku kustība, piemēram, skriešana, maratons, informē Rīgas Dome.

Līdz ar to nedēļas nogalē plānotie “Rimi” Rīgas maratona pasākumi ir atcelti. Tāpat atcelti pasākuma laikā paredzētie satiksmes ierobežojumi un sabiedriskais transports kursēs kā ierasti. Aicinām ņemt vērā, ka saglabājas ierobežojumi plānoto ielu remontdarbu dēļ!

Ministru kabinets piektdien ārkārtas sēdē, ņemot vērā šī brīža Covid-19 izplatību Latvijā, ar īpašu lēmumu vienojās par “Rimi” Rīgas maratona atcelšanu. Pasākumam bija jānotiek jau šajā nedēļas nogalē, turklāt tas paredzēja 15 000 skrējēju dalību.

Ministru kabineta balsojumā par šī gada Rīgas maratona atcelšanu atturējās tikai veselības ministre Ilze Viņķele, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska un labklājības ministre Ramona Petraviča.

Valdība vēl turpināja spriest par veidiem, kā juridiski atcelt pasākumu. Tomēr pēc pārtraukuma Ministru kabinets pieņēma likumpunktu, kurā ārtelpās liegts organizēt aktīvās pārvietošanās pasākumus (tostarp maratonus)ar vairāk nekā 300 cilvēku dalību. Rīgas maratonā bija iecerējuši piedalīties ap 15 000 skrējēju.

Premjerministrs Krišjānis Kariņš ārkārtas sēdē uzsvēra, ka rīkot maratonu šādos apstākļos, kad Latvijā ir jūtami pieaudzis Covid-19 jauno gadījumu skaits, ir neprāts.

Sēdē vārds tika dots arī Rīgas maratona rīkotājam Aigaram Nordam. Viņš norādīja, ka ikgadējais skrējiens iespējams arī gadījumā, ja valdība apstiprina, ka āra pasākumos drīkst pulcēties tikai līdz 1000 cilvēkiem. “Mēs visu vasaru esam strādājuši ar Veselības ministriju un Slimību profilakses un kontroles centru, lai izveidotu tādu formu, kādā maratons var notikt un minimizētu risku saslimt ar Covid-19. Pēc jaunā plāna varam nodrošināt, ka cilvēki vispār nepulcējas,” norādīja Nords, kurš gan uzrunas laikā nekautrējās aizrādīt ministriem par viņu zināšanu trūkumu attiecībā uz sporta un Rīgas maratona jautājumiem. “Respektēsim jebkādu lēmumu, kādu pieņemsiet, jo esam likumam paklausīgi.” Nords arī valdībai piedāvāja atteikties no sestdienas Rīgas maratona bērnu pasākumiem, bet aizvadīt visas svētdienas distances.

Pēc Rīgas maratona atcelšanas rīkotājiem, visticamāk, tiks izmaksāta kompensācija. Jubilejas – trīsdesmitajam – Rīgas maratonam bija jānotiek jau maijā, taču pandēmijas dēļ to pārcēla uz oktobri.

Šogad startu, kas ierasti paredzēja masveidīgu dalībnieku pulcēšanos un kopā būšanu 11. novembra Krastmalā, pie Brīvības pieminekļa bija paredzēts saskaldīt “viļņos” un koridoros, lai minimizētu kopā esošo cilvēku skaitu, kopā būšanas laiku un vienā laikā startējošo skaitu. Vienā koridorā būtu pulcējušies ne vairāk kā 500 dalībnieku, vienā vilnī – ne vairāk kā 2500 dalībnieku. Jaunās trases paredzēja nodalīt startu (pie Brīvības pieminekļa) no finiša (11. novembra Krastmalā), vēl vairāk sadalot dalībnieku plūsmu. Savukārt visas aktivitātes trasē un finišā orientētos uz to, lai dalībnieki finišētu, izklīstu un nedrūzmētos.

Pēc pasākuma atcelšanas rīkotāji aicina pievienoties virtuālajam skriešanas klubam un izskriet maratonu attālināti. Visi reģistrētie dalībnieki, neatkarīgi no tā vai brīvdienās dosies virtuālajā skrējienā vai nē, varēs tikt pie medaļām.

Avots: riga.lv un sportacentrs.com/Almants Poikāns

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

1
Izsaki savas domas...

avatar
1
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1
Skolnieciņš no Pokaiņu meža
Newest Oldest Most Voted
Skolnieciņš no Pokaiņu meža
Guest
Skolnieciņš no Pokaiņu meža

«Ministru kabinets piektdien ārkārtas sēdē lēma atcelt šajā nedēļas nogalē plānoto “Rimi” Rīgas maratonu.» beidzot veselais saprāts ir uzvarējis! Maratons nav nedz pirmās nepieciešamības prece, nedz pirmās nepieciešamības pakalpojums. Bez maratoniem var lieliski iztikt. Maratonus tapat neskrien trūcīgas un maznodrošinātas personas. Tāpēc mūsu tautai šis “Rimi” Rīgas maratons nebūs nekāds dižais zaudējums. Ar piķa melnu skaudību, Skolnieciņš [Latvju Skaudības Dievs] (Skauģu Skauģis)
©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
#SkaudībasDievs #SimtlatniekaDēls #SkauģuSkauģis #nabadzība #trūcīgie #maznodrošinātie #GMI


Jaunākās

To Top