Seko mums

Ārzemēs

Atcels sodu ātrumpārkāpējam, kura sievai bija sākušās dzemdības

Igaunijas ceļu policija nolēmusi atcelt par ātruma pārsniegšanu uzlikto sodu vīrietim, kurš steidzās uz mājām, kur viņa sievai bija sākušās dzemdības, vēsta “Postimees”.

Piektdien 7.janvārī Igaunijas ceļu policija apturēja vīrieti, kurš ar ātrumu no 130 līdz 140 km/h traucās vietā, kur maksimālais atļautais braukšanas ātrums bija 90 km/h.

Ceļu policija ģimenes tēvam Rainam par pārkāpumu piemēroja 400 eiro lielu naudassodu. 37 gadus vecais Rains sodu apstrīdēja Harju tiesā, kura savu lēmumu paziņos ceturtdien. Taču situācija rādās cerīga, jo policija piekritusi atcelt sodu.

Galu galā dzemdības pieņēma ģimenes desmit gadus vecais dēls Ralfs, sekojot ārkārtas situācija tālruņa operatora norādījumiem, jo tēvu par ātruma pārsniegšanu bija aizturējusi policija.

Policijas pārstāvis Kristians Jāns skaidro, ka likumsargu svarīgākais uzdevums esot palīdzēt iedzīvotājiem.

“Konkrētajā situācijā mēs neizdarījām pietiekami, lai atbalstītu ģimeni. Zinot, ka vīrietis steidzās mājās pie dzemdējošās sievas, policisti varēja palīdzēt un atrast veidus, kā viņu ātrāk nogādāt mājās,” sacīja Jāns.

Jāns norādīja, ka vīrietis iesniedzis tiesā lūgumu samazināt soda apmēru, taču policija jau janvārī iesniegusi vajadzīgos dokumentus, lai to atceltu pilnībā.

7.janvārī plkst.15.45 Tallinas-Narvas šosejas 31.kilometrā tika apstādināts “Toyota Hilux” automobilis, kas pārsniedza ātrumu. Ceļa segums bija mitrs un snigta slapjš sniegs.

Autovadītājs policistiem stāstīja, ka steidzoties mājās pie sievas, kurai sākušās dzemdības. Ceļu policisti pajautāja, vai izsaukta ātrā palīdzība, uz ko saņēma apstiprinošu atbildi.

Apskatot transporta līdzekli, izrādījās, ka tehniskās apskates termiņš bija beidzies jau oktobrī. Ņemot vērā visus apstākļus, policists nolēma piemērot augstu naudassodu.


Avots: postimees.ee

1
Izsaki savas domas...

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Solveiga Zirne Recent comment authors
jaunākais vecākā populārākā
Solveiga Zirne
Member
Solveiga Zirne

Un ja ar tehniskà nekàrtībà esošu auto tiktu kàds ar šàdu àtrumu uz ceļa nogalēts,vai topošais tēvs nosistos pats,kam tad būtu vieglàk???,ja tu riskē,tad risku arī cienīgi apmaksà


Jaunākais

To Top