Atceļ Covid-19 testa veikšanas nepieciešamību profesionālajiem kravas transportlīdzekļu vadītājiem


Atceļ Covid-19 testa veikšanas nepieciešamību profesionālajiem kravas transportlīdzekļu vadītājiem

Regulējuma maiņa, atceļot Covid-19 testa veikšanu kravas transportlīdzekļa vadītājiem, ir nepieciešama, lai mazinātu administratīvo un finansiālo slogu autopārvadātājiem, saglabājot preču plūsmas nepārtrauktību un ievērojot gan sabiedrības veselības, gan ekonomikas darbības vajadzības. Jaunais regulējums stājas spēkā no 27. februāra.

Saskaņā ar spēkā esošo regulējumu, transporta un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzēja darbiniekiem un pasažieru, kravas vai tehnisko reisu apkalpes locekļiem, tai skaitā, ja tie dodas uz darba pienākumu veikšanas vietu vai atgriežas no tās, iebraucot Latvijā, Covid-19 tests nav jāveic. Jaunais regulējums nosaka, ka arī profesionālajiem kravas transportlīdzekļu vadītājiem Covid-19 tests nebūs jāveic, pildot darba pienākumus vai, ja tie dodas uz darba pienākumu veikšanas vietu vai atgriežas no tās.

Profesionālie kravas transportlīdzekļu vadītāji praksē ir saskārušies ar virkni problēmām, pirms iebraukšanas Latvijas teritorijā veikt Covid-19 testus. Piemēram, lai veiktu attiecīgā veida testu Baltkrievijas teritorijā, ir nepieciešams gaidīt 10 dienas, kas no pārvadājuma veikšanas organizācijas viedokļa nav saprātīgs laika periods. Tāpat ir situācijas, kad kravas pārvadātāju darbinieki ir spiesti ilgstoši gaidīt robežšķērsošanu, ko nav iespējams iepriekš paredzēt. Latvijas robežšķērsošanas vietās nav pieejamas pārvietojamās testēšanas laboratorijas, kas atvieglotu prasību izpildi starptautisko autopārvadājumu vadītājiem. Tāpat daudzi pārvadātāji ir norādījuši uz testa veikšanas un attiecīgā medicīnas dokumenta, kas apliecina negatīva Covid-19 testa faktu, nesamērīgajām izmaksām ārvalstīs.

Spēkā paliek spēkā līdzšinējā prasība, iebraucot Latvijā, pēc kontrolējošo institūciju pieprasījuma uzrādīt atbilstošās kategorijas vadītāja apliecību un digitālā tahogrāfa vadītāja karti vai pēdējās darbdienas tahogrammu, kā arī Starptautiskā transporta darbinieka sertifikātu. Sertifikāta formas pieejamas latviešu, angļu un citās valodās.

Vienlaikus jāievēro šādi drošības pasākumi – uzturoties sabiedriskās vietās, jālieto mutes un deguna aizsegs, darba laikā jāievēro noteiktie piesardzības pasākumus, kā arī nepakļaut citas personas inficēšanās riskam un ierobežot kontaktus ar citiem cilvēkiem (piemēram, nedoties ciemos). Parādoties kādām elpceļu infekcijas pazīmēm, jādodas pašizolācijā un jāsazinās ar ārstu.

Ieceļošanai Latvijā ir derīgs tikai PĶR (PCR) Covid-19 tests.

Avots: sam.lv

3
Izsaki savas domas...

avatar
2
1
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2
SkolnieciņšArmands
Newest Oldest Most Voted
Armands
Guest
Armands

Debili
Lai tik visi braukā šurpu turpu , galvenais lai tauta apenes nepērk .

Skolnieciņš
Guest
Skolnieciņš

Saltā ziema jau iet uz beigām. Šogad ziema bija īpaši auksta. Varēja gan slēpot, gan slidot. Tik diemžēl šos ziemas priekus aizēnoja kovid-19 (covid-19) pandēmija. SARS-CoV-2 vīruss ir nelūgts ciemiņš mūsu zemē. Ministru kabinets Latvijas Republikā ir izsludinājis ārkārtas stāvokli līdz 6. aprīlim. Pašreiz visā Latvijā ir ieviesti stingri ierobežojumi, lai mazinātu saslimstību ar šo ļauno vīrusu. Ārkārtas stāvokļa laiks šķiet nepatīkams un sagādā daudz sadzīvisku grūtību. Par spīti ārkārtējam stāvoklim valstī, saglabāsim savās sirdīs un prātos mieru. Nenokārsim degunu grūtību priekšā! Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Atvērsim savā namā logu un ielaidīsim Latvju Dievu dievišķo enerģiju savā mājoklī. Kvēpināsim… Read more »

Skolnieciņš
Guest
Skolnieciņš

[Komentāra 2. daļa] Iedegsim pelēku svecīti uz galda par godu Veļu Mātei – Nāves Dievietei. Iedegsim tumši zilu svecīti uz galda par godu Pērkonam – Debesu Tēvam. Iedegsim baltu svecīti uz galda par godu mūsu drosmīgajiem un brīvajiem sentēviem. Lūgsim Latvju Dievu svētību no visas sirds. Ar ticību Latvju Dieviem pārvarēsim šo kovid-19 sērgu kopā. Nepadosimies, mani mīļie tautieši! Tikai vienota tauta ir spēks. Būsim brīvi savā sentēvu pagāniskajā ticībā! Būsim vienoti kā tauta ticībā Latvju Dieviem! Latvju Dievi ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas. Kopš senseniem laikiem Latvju Dievi ir palīdzējuši mūsu tautai pārvarēt krīzes, grūtības un nelaimes. Arī šoreiz… Read more »

Citi šobrīd lasa: