Seko mums

Ārzemēs

ASV plāno visus auto aprīkot ar iekārtu, kas neļaus personai reibumā iedarbināt auto

ASV senatori Toms Jūdals un Riks Skots plāno likumdošanā ieviest noteikumus autoražotājiem tuvāko gadu laikā visus automobiļus aprīkot ar iekārtu, kas liegtu iereibušam šoferim piedarbināt automašīnu.

Jau vairāk nekā 10 gadus galvenie autoražotāji un ASV Valsts autoceļu satiksmes drošības administrācija meklējusi tehnoloģiskus risinājumus, kas palīdzētu samazināt avāriju skaitu uz ceļiem. Autoceļu satiksmes drošības administrācijas dati vēsta, ka 2017. gadā autoavārijās, kurās iesaisīti šoferi reibumā, ASV gājuši bojā 10 847 cilvēki.

Lai radītu nepieciešamās iekārtas, 10 gadu laikā darbā ieguldīti vairāk nekā 50 miljoni dolāru. Šobrīd iekārtām, kas spēj identificēt alkohola klātbūtni šofera organismā, norit testa pārbaudes.

Senators Jūdals pieļauj, ka jaunās iekārtas spēs noteikt alkohola klātbūtni asinīs, autovadītājam pieskaroties pie stūres vai iedarbinot dzinēju, tāpat arī tiek pieļauts, ka iekārtas varētu monitorēt arī vadītāja elpu un acu kustības.

Martā zviedu autoražotājs “Volvo” nāca klajā ar ziņu, ka no 2020. gada viņu ražotās automašīnas plānots papildināt ar kamerām un sensoriem, kas uzmanīs to, vai autovadītājs pie stūres nav sēdies dzēris un to, vai, vadot auto, šoferis pietiekami lielu uzmanību pievērš ceļam.

Ja automašīnā uzstādītajai sistēmai radīsies aizdomas, ka šoferis ir reibumā, noguris vai braucot lieto viedierīces, automašīnas ātrums varētu palēlināties vai auto varētu apstāties tam paredzētā vietā, pirms tam ierīcēm sūtot brīdinājuma ziņu “Volvo” dienestam.

Avots: www.reuters.com / Ilustratīvs attēls: thetruthaboutcars.com
avatar

Jaunākais

To Top