Seko mums

Aktuāli

Ar mainītām numurzīmēm, bez derīgas vadītāja apliecības pārkāpj ātrumu un pēc tam bēg no policijas

Ceturdien 9.janvāra priekšpusdienā Dobeles novada Annenieku pagastā pēc spraigas pakaļdzīšanās policijas darbinieki aiztur ātruma pārkāpēju bez derīgas vadītāja apliecības un mainītām numura zīmēm.

Valsts policija ziņo, ka vakar Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirkņa Ceļu policijas ekipāža ar netrafarētu automašīnu veica ātruma kontroli uz autoceļa Rīga – Liepāja. Atrodoties Dobeles novada Annenieku pagastā, ap pulksten 11.07, virzienā no Liepājas uz Rīgu, tika fiksēts braukšanas ātruma mērījums 140 km/h vietā, kur atļautais maksimālais braukšanas ātrums ir 90 km/h, ziņo Valsts policija.

Policijas darbinieki pieņēma lēmumu apturēt šo automašīnu, ieslēdzot bākugunis, savukārt konkrētā automašīna, nesamazinot braukšanas ātrumu, pabrauca garām dienesta automašīnai un, palielinot braukšanas ātrumu, devās Rīgas virzienā.

video

Dobeles policijas ekipāža veica apgriešanās manevru un uzsāka pakaļdzīšanos, ziņojot par to reģionālajam operatīvās vadības dienestam. Braukšanas ātrumu pārsniegusī automašīna “Opel Vectra Caravan” nogriezās uz ceļa Dobele – Lestene – Tukums. Dobeles policijas ekipāža turpināja sekot minētajai automašīnai, no Dobeles novada pārbraucot Tukuma novada administratīvajā teritorijā, līdz Lestenes pagasta vienā no ceļiem automašīnai “Opel Vectra Caravan” priekšā izbrauca trafarēta, ar ieslēgtu gaismas un skaņas signālu aprīkota Tukuma policijas ekipāžas automašīna, kā rezultātā notika sadursme – automašīna “Opel Vectra Caravan” nebremzējot ietriecās Tukuma policijas ekipāžas automašīnā. Sadursmes trieciena rezultātā automašīna “Opel Vectra Caravan” nobrauca no ceļa un iebrauca kokā.

video

Policijā tika noskaidrota automašīnas “Opel Vectra Caravan” vadītāja identitāte. Pie stūres bija sēdies 1994. gadā dzimis vīrietis bez derīgas vadītāja apliecības (nav kārtotas likumā noteiktajā kārtībā) un pārsniedzis maksimāli atļauto braukšanas ātrumu, par ko ticis sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Tāpat atsevišķs administratīvā pārkāpuma protokols tika sastādīts par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu. Par nepakļaušanos policijas darbinieka norādījumam apturēt automašīnu (par bēgšanu) jālemj kompetentai tiesībsargājošajai institūcijai – tiesai. Savukārt, pēc datu pārbaudes par minēto automašīnu, tika konstatēts, ka automašīnai “Opel Vectra Caravan” bija piestiprinātas citas automašīnas valsts numura zīmes, par ko vadītājam būs jāatbild normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Policija turpina skaidrot notikušā apstākļus, tostarp vīrieša rīcības motīvus.

Avots: vp.gov.lv
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Jaunākais

Seko mums

To Top
Hide picture