Seko mums

Ieteikumi

Apmēram 40% autovadītāji Latvijā ir pārvadājuši bērnu bez autosēdeklīša vai paliktņa

Valsts policijas kampaņas “Piesprādzē pareizi – čiks un viss!” ietvaros veiktajā aptaujā tika noskaidrots, ka vismaz 40% autovadītāji vienu vai vairākas reizes ir pārvadājuši automašīnā bērnu bez autosēdeklīša vai paliktņa.

Oktobrī norisinājās Valsts policijas īstenotā informatīvā kampaņa “Piesprādzē pareizi – čiks un viss!”, kuras mērķis bija vērst uzmanību uz pareizu mazo pasažieru pārvadāšanu automašīnā. Kampaņas laikā Valsts policijas pārstāvji viesojās vairākās Latvijas pilsētās un pastiprināti kontrolēja bērnu sēdeklīšu un drošības jostu lietošanu. Pareizi piesprādzēts bērns var krietni samazināt traumu risku ceļu satiksmes negadījuma laikā.

Tomēr Valsts policija veiktajās pārbaudēs uz ceļa pārliecinājās, ka vēl joprojām ir gadījumi, kad bērns ir piesprādzēts, bet tam nav nodrošināts vecumam atbilstošs autosēdeklītis vai paliktnis.

Vizbiežāk šis notiek gadījumos, kad cilvēki vēlas izpalīdzēt draugam vai kaimiņam un aizved arī viņu atvasi uz kādu no izglītības iestādēm, kā rezultātā savu atvasi vecāki ved atbilstoši drošības noteikumiem, taču paziņu bērnu nē, kā arī lielajās pilsētās, kur bērns tiek vests īsu ceļa posmu, tādēļ vecāki nolemj bērnu nemaz nepiesprādzēt.

Tika veikta aptauja, kurā 23% pieaugušo atzina, ka ne vienmēr izpilda visus drošības pasākumus pirms piesprādzē bērnu, kā, piemēram, nenovelk biezu apģērbu, nenostiprina automašīnā brīvi esošus priekšmetus vai neatslēdz priekšā esošo drošības spilvenu, ja bērns tiek sēdināts autovadītājam blakus krēslā.

Tiek atgādināts, ka lietoti bērnu sēdekļi vai paliktņi var nebūt piemēroti Jūsu bērnam, vai arī tie var būt bojāti, kā rezultātā sēdeklis var nepildīt savu pienākumu un bērns autoavārijas gadījumā var tikt traumēts.

Valsts policija arī turpmāk kontrolēs un uzraudzīs pareizu bērnu pārvadāšanu automašīnās, jo par bērna drošību jādomā vienmēr. 

Avots: Facebook.com vp.gov.lv

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākais

To Top