Seko mums

Dažādi

Ap 30 000 eiro vērts auto no salona pēc četriem gadiem nevar iziet tehnisko apskati

foto: skaties.lv

Pirms četriem gadiem kāds uzņēmums iegādājies jaunu “Renault Trafic” automašīnu. Tā izmaksājusi gandrīz 30 tūkstošus eiro. Automašīna iegādes brīdī bija reģistrēta Latvijā un arī atzīta par derīgu tehniskajā apskatē. Tomēr pēc četriem gadiem ar šo iegādāto automasīnu CSDD ceļu satiksmē piedalīties ir liegts.

Kā zinām jaunām automašīnām tehniskās apskate jāveic reizi divos gados. 2018. gadā Gundara uzņēmuma automašīnas tehnisko apskati veica bez būtiskiem aizrādījumiem, taču 2020.gadā Ogres Tehniskās apskates stacijas darbinieki norādīja, ka vienam no automašīnas lukturiem ir neatbilstošs marķējums. Uz tā norādīts ”S2”, bet jābūt ”S3, tāpēc tehnisko apskati izziet nav iespējams.

Skaties.lv

“Šādu mašīnu saņēmu no auto salona. Apskatē man teica, ka nāksies mainīt lukturi. Es paskatījos, kāds marķējums lukturiem ir citām šāda veida mašīnām. Var teikt, ka 50 pret 50. Ļoti bieži ir sastopams ar ”S2” marķēts lukturis,”

stāsta autovadītājs Gundars.

Arī Gundara kolēģis ar citu transportlīdzekli devies uz tehniskās apskates staciju, šoreiz Jēkabpilī. Transportlīdzeklim arī uzstādīts tāds pats it kā neatbilstošs lukturis. Taču darbinieki gan par to neaizrādīja.

Ainārs Gailītis, ”Renault” tehniskais pārstāvis Baltijas valstīs informē, ka šobrīd esot pasūtīts jauns lukturis, kas tikšot uzstādīts bez maksas. “Lukturim tie apzīmējumi norāda to, ka šis lukturis lietojams kādā konkrētā vietā un atbilst attiecīgajiem standartiem. Lukturi dažreiz mēdz būt ieskrūvēti citās vietās, tad tas atbilstības standarts ir cits. Viņam ir gadījies tā, ka kādu iemeslu dēļ ir lukturis ar apzīmējumu ”S2”. Lukturis ir tehniski tieši tāds pats kā ”S3”, bet diemžēl tie, kuri pārbauda mašīnu tehnisko stāvokli, nevar to konstatēt, viņi skatās uz apzīmējumiem, ” tā skaidro Ainārs.

Ekrānuzņēmums

Būtiskākais, ar ko šie lukturi atšķiras, ir mainīgā vai patstāvīgā gaisma. No tā izriet arī gaismas intensitāte. Bieži esam dzirdējuši, ka bremžu lukturiem ir tik spēcīga gaisma, ka aizmugurē stāvošo apžilbina. Tāpēc ir būtiski pieturēties pie tā, kas norādīts automašīnas sertifikācijā, kāds lukturis drīkst būt uzstādīts.

stāsta Jānis Liepiņš, CSDD Tehniskā departamenta vadītājs

Jānis arī skaidro, kādēļ CSDD šādu nepilnību pamanīja tikai pēc četriem gadiem – Izrādās, ka jaunām automašīnām tehniskās apskates uzlīme tiek piešķirta bez tehniskās apskates veikšanas. “Es domāju, ka pirms diviem gadiem, iespējams, nospēlēja cilvēcīgais faktors un apskatē netika pamanīta atšķirība,” saka Jānis. Vairāk uzzini skatoties raidījuma “Bez Tabu” sižetu.

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Avots: skaties.lv/Bez Tabu

6
Izsaki savas domas...

avatar
4
2
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6
Kārlis UlmanisoskarsAinārs KravalisRolandsAndris Bugnevičs
Newest Oldest Most Voted
Ruslans Grigorovičs
Guest
Ruslans Grigorovičs

Это клоунада!

Andris Bugnevičs
Guest
Andris Bugnevičs

Это не клоунада!

Rolands
Guest
Rolands

Sakariigs, saprotoshs vechuks.. Traapiitos kaads psihais- vareetu kaartiigu haju uzcelt, csdd aiz ausiim vareetu pakaart..

Ainārs Kravalis
Guest
Ainārs Kravalis

Tik nebūtiska problēma, ka to pat nevar nosaukt par problēmu. Vajadzēja laist cauri un viss, jo ja lukturis vizuāli neatšķiras, tikai nedaudz atšķiras spilgtums, tas nevienam īsti neinteresē un bīstamību nerada.

oskars
Guest
oskars

Auto gudrinieki! Pats esmu personīgi saskāries ar problēmu,kadpriekšā braucoša autiņa bremžu lukturis reāli ir par spilgtu un tas nav nemaz tik patīkami it sevišķi,ja ir lietains laiks,tā ka par haja celšanu pilnīgi atkrīt

Kārlis Ulmanis
Guest
Kārlis Ulmanis

No nākamā gada dīzeļiem 700€ nodoklis.man māsa ministrijā teica


Jaunākās

To Top