Seko mums

Dažādi

Andris Locs stāsta par drošības kontroli uz ceļiem svētku laikā

Valsts policija

Kāds ir bijis aizvadītai svētku laiks uz valsts ceļiem un ko der atcerēties kopumā par drošību vasarā? To šodien, 25.jūnijā Rīta Panorāmā skaidro Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšnieka vietnieks Andris Locs.

Andris Locs stāsta, ka kopumā novērtējot visas piecas svētku dienas, tad var uzskatīt, ka svētki ir pagājuši salīdzinoši mierīgi. Statistikas dati ir ļoti līdzīgi tādiem, kas bija pagājušogad. Iespējams nedaudz vairāk ir negadījumu un cieušo, taču, salīdzinot ar pagājušogadu, nav būtiskas atšķirības.

Taču, kā Andris skaidro būtiski ir tas, ka kopš pagājušā gada krietni vairāk ir izrakstīti protokoli tai skaitā arī par ātruma pārkāpšanu. Kas attiecas uz braukšanu reibumā ir apmēram līdzīgi kā pagājušogad un aptuveni tik pat daudz autovadītāji kā pagājusogad svētku laikā braukuši reibumā. Lielākoties pie stūres reibumā sēdušies autovadītāji no 31 līdz 45 gadu vecuma grupā. Attiecībā uz promiļu daudzumu – vēljoprojām brauc autovadītāji ar lielām promilēm, sākot ar 1‰ vai 1,5 ‰.

Kā jau ziņojām pirms Līgo svētkiem, 20.jūnijā bijusi arī viena traģiska avārija, taču nav vēl noskaidrots vai pie vainas bijis alkohols, neuzmanība vai pārgalvība. “Šobrīd tur notiek izmeklēšana. Skaidrosim kas īsti tur notika. Pagaidām zināms, ka notika frontālā sadursme, kurā bija iesaistītas trīs automašīnas, kā rezultātā gāja bojā cilvēki, bet sīkāku informāciju par šo avāriju varēsim sniegt vēlāk, jošobrīd notiek apstākļu noskaidrošana,” stāsta Andris.

“Protams, ka ar Jāņiem nekas nebeidzās policija arī turpinās tālāk strādāt, jo ir vasara. Uz ielām ir motocikli, motorolleri, skrejriteņi. Ņemot to vērā ceļu satiksmes dalībniekiem var būt mazāka aizsardzība,”

tā Andris.

Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšnieka vietnieks skaidro, ka policija turpina uzmanību pievērst drošības jostām, bērnu sēdeklīšiem, atgādinot, ka ne tikai jāpiesprādzējas autovadītājam, bet arī priekšā un aizmugurē sēdošajiem pasažieriem. Un arī šodien 25.jūnijā policija strādā, pēc svētkiem pastiprināti uzraugot ceļu satiksmi.

Autovadītājiem jāatceras, ka par savu drošību ir jāparūpējas pašiem, jo sadursmē ar automašīnu zaudētājs vienmēr būs gājējs velosipēdists un motociklists. Jātgādina, ka noteikumi ir rakstīti lai tos ievērotu visu kopējās drošības labā.

Avots: ltv.lsm.lv

2
Izsaki savas domas...

avatar
2
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1
Līgo svētku brīvdienās, braucot pie stūres, pieķerti 85 dzērājšoferi - sadursme.lvDainisimo
Newest Oldest Most Voted
Dainisimo
Guest
Dainisimo

Nezinu gan, no Rīgas uz Liepāju neredzēju nevienu ekipāžu. Izņemot pārvietojamo fotoradaru krūmos policijas nebija. Vakar atpakaļbraucot jau citos krūmos bija noslēpušies un bildēja.

trackback

[…] braukšanu alkohola reibumā, no kuriem vairāk nekā puse bija autovadītāji virs 1,5 promilēm. Kā jau iepriekš ziņojām, Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšnieka vietnieks …, ka lielākoties pie stūres reibumā sēdušies autovadītāji no 31 līdz 45 gadu vecuma grupā, […]


Jaunākās

To Top