Andrejsalā notikusi netipiska avārija; no sliežu ceļa nogājis pusvagons (video, foto)


Andrejsalā notikusi netipiska avārija; no sliežu ceļa nogājis pusvagons (video, foto)

Avārija uz dzelzceļa netālu no Rīgas centra – Andrejsalā – trešdienas rītā pārsteigusi ne vienu vien garāmbraucēju. Bet izbrīnīti bija ne tikai nejauši aculiecinieki – arī pieredzējušiem dzelzceļa strādniekiem notikušā cēloņi šķita pavisam neparasti.

Pašā rīta agrumā pie komerciāla sliežu ceļa, industriālā teritorijā Ilzenes ielā, manāmi desmitiem strādnieku, kuri cenšas novērst visai netipiska negadījuma sekas. Vairākas tonnas smags pusvagons nogājis no sliežu ceļa un aiz sevis pārāvis vēl vienu sakabē esošu vagonu, rezultātā daļa sastāva apgāzusies.

“Pirmreizējā izmeklēšana šajā gadījumā noteica, ka vaina šim visam pasākumam ir privātas firmas sliežu ceļu nepietiekoša uzturēšana. Tātad tur bija acīmredzot sliežu ceļa bojājums, kas izraisīja šo vagonu noiešanu no sliedēm. Šo veicināja vēl tas, ka uz šā SIA “Forpost Termināls” sliežu ceļiem, tajā vagonā, kuru vilka un kurš apgāzās, viņš nebija līdz galam izkrauts, visa krava atradās vienā sānā, līdz ar to vagonam bija disbalanss, un tas veicināja noiešanu no sliedēm,” skaidro “Latvijas dzelzceļa” Tehniskās vadības direktors Egils Feldmanis.

Negadījumā cietuši tikai dzelži – apgāšanās brīdī tuvumā nebija neviena cilvēka, kas varēja nejauši pakļūt zem krītošā vagona.

Avots: skaties.lv

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: