Seko mums

Ziņas Latvijā

Aiztur 15 gadīgu zelējamās tabakas tirgoni

Lai cīnītos ar ar vien populārako apreibinošo vielu – zelējamo tabaku, Ādažu policisti izlikās par ieintresētiem pircējiem un devās aizturēt potenciālu likumpārkāpēju.

Pēdējā laikā ar vien vairāk tiek manītas intresantas paciņas jauniešu somās, vecāki ir neizpratnē par paciņas saturu, tapēc daudzi no vecākiem vērsušies policijā ar jautājumiem par paciņām.

Likumsargi ar nožēlu atzīst, ka skolēnu vidū patiešām popularizējusies apreibinoša viela. Konstatēts, ka jauniešu vidū izplatīts kļuvis “snus” jeb zelējamā tabaka, kas Latvijā nav nopērkama un nepilngadīgajiem tās lietošana ir aizliegta. Tiek pieļauts, ka zelējamajai tabakai tiek kas piejaukts klāt un paši jaunieši atzinuši, ka pēc tās lietošanas iestājoties neliels reibums. Zelējamā tabaka ir patiešām spēcīga – viens maisiņš ir līdzvērtīgs desmit parastajām cigaretēm

Lai košļājamos maisiņus iegūtu, nepieciešams sazināties ar to izplatītāju. Tas visbiežāk notiek sociālajā vietnē ”Instagram”, kur pircējs un pārdevējs sarunā tikšanos, rūpīgi aprakstot viens otra izskatu. Lai ierobežotu turziņu izplatību, policijas darbinieki veica slepenu tikšanos, izliekoties par tabakas pircējiem.

Puisis, kas ieradās ar sarunātajām precēm, bija vien 15 gadus vecs. Viņš tika aizturēts un par to tika paziņots vecākiem. Tā kā jaunietis bija ļoti sanervozējies, gaidot vecākus, izsaukta arī ātrā palīdzība un mediķiem viņš atzinās, ka dienu iepriekš lietojis marihuānu.

Prognozētā peļņa skolniekam bija 40 eiro, taču par darījumu viņš saņēma sodu 210 eiro apmērā. Policija aicina vecākus būt vērīgiem, jo gan zelējamās tabakas lietotāju, gan pārdevēju, kopumā ir daudz vairāk.

Avots: skaties.lv

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākais

Seko mums

To Top