Seko mums

Dažādi

Ko sagaidīt, ja sods netiek nomaksāts 30 dienu laikā?

foto: dreamstime.com

Jaunie likuma grozījumi paredz, ka, ja autovadītājs nav nomaksājis sodu 30 dienu laikā, tad lieta tiek nodota zvērinātam tiesu izpildītājam un autovadītājam būs jārēķinās vēl ar papildu izdevumiem. Respektīvi, satiksmes pārkāpumu soda apmērs var dubulties, ja sods netiks samaksāts noteiktā termiņa laikā.

Raidījums “Zebra” veicis aptauju, kurā daļa cilvēku norādījuši, ka būtu ar mieru nomaksāt sodu 30 dienu laikā, ja samaksājot ātrāk, šis sods būtu mazāks. Iepriekš, lielākoties autovadītāji sodu nomaksāja, veicot spēkrata tehnisko apskati, taču tagad, kā skaidro Valsts policijas pārstāvis Andris Locs: “Pēc 30 dienām policijai ir jāsūta lieta tiesu izpildītājam piedziņai. Kolīdz nosūtīs tiesu izpildītājam, ir papildu izdevumi.”

Ekrānuzņēmums

Pēc tam tiesu izpildītājs piereģistrēs izpildlietu, kā arī nosūtīs ierakstītu vēstuli parādniekam, kurā norādīts, ka tā pienākums nomaksāt šo parādu un izpildes izmaksas. Zvērināta tiesu izpildītāja Inta Kešāne raidījumam skaidro, ka paziņojumā tiek norādītas 10 dienas samaksai, kurās darbojas tāds koeficients, kas samazina tiesu izpildītāja izdevumus apmēram uz pusi. Tādējādi autovadītājam ir jāņem vērā, ka ja samaksa tiek veikta 10 dienu laikā, būs mazāki izpildes izdevumi. Taču, ja 10 dienu laikā sods nav samaksāts, tad jārēķinās, ka būs jāsamaksā ne tikai parāds, bet arī visi sprieduma izpildes izdevumi. Vairāk uzzinis, skatoties raidījuma “Zebra” sižetu.

Avots: skaties.lv/Zebra

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top